Pierwszy program prywatnej telewizji ECHO mieszkańcy Wrocławia mogli obejrzeć 6 lutego 1990 roku. O godz. 18.30 ukazał się pierwszy program informacyjny.
Zaczęliśmy, kłopotów było wiele, ale zaczęliśmy sprawę – tak mówił Marek Młynarczyk w 1990 roku.
Antena najpierw była zamieszczona na dachu Akademika przy ul. Olszewskiego, a potem na Poltegorze.
Aktualnie mieścimy się w najwyższym budynku Wrocławia, na 22 piętrze. Przenieśliśmy tu wszystkie nasze zespoły, nadajnik i antenę – mówił Marek Młynarczyk, pomysłodawca i współtwórca pierwszej prywatnej telewizji w Polsce.
Taka telewizja była wtedy absolutną nowością. Wzbudzała zainteresowanie innych mediów.
Nie boi się pan konkurencji, że powstaną inne stacje, które być może zostaną otwarte w Polsce? Nie, bo działamy w naszym rejonie tylko, w rejonie wielkiego Wrocławia – mówił Marek Młynarczyk, pomysłodawca i współtwórca pierwszej prywatnej telewizji w Polsce.
I takie były założenia. Program miał był lokalny, pokazujący problemy mieszkańców miasta, miał być blisko ludzi. I taki był przez 5 lat. Reaktywacja nastąpiła w 2016 roku i tak o tym mówił Marek Młynarczyk.
Ludność Wrocławia potrzebowała tych informacji. Tych informacji nie było. Program lokalny, to były lokalne Fakty w telewizji publicznej, miał wtedy 10 minut. My mieliśmy do dyspozycji 24 godziny – mówił Marek Młynarczyk, pomysłodawca i współtwórca pierwszej prywatnej telewizji w Polsce.
To było absolutną nowością. Taki program w latach 90-tych był innowacyjny i nowoczesny, nigdzie niespotykany.
W zeszłym roku, w czerwcu 2021 roku, z okazji 30-lecia powstania Telewizji Echo, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył medale twórcom telewizji. Wśród nich była Marek Młynarczyk.
Telewizja ECHO24 jest spadkobiercą prywatnej telewizji, która powstała w lutym 1990 roku, i dla nas śmierć Marka Młynarczyka jest to ogromną stratą.