Niebezpieczny parking w Kątach Wrocławskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dworzec Kolejowy w Kątach Wrocławskich z każdym dniem zbliża się do końca remontu. Niektórzy mieszkańcy martwią się jednak, czy po przebudowie będzie gdzie parkować.

Praca przy remoncie dworca kolejowego w Kątach Wrocławskich trwa w najlepsze. Niektórzy mieszkańcy twierdzą jednak, że budynek to jedno, ale żeby z tego miejsca utworzyć prawdziwy węzeł przesiadkowy, to musi powstać większy parking.

Dworzec Kolejowy w Kątach Wrocławskich z każdym dniem zbliża się do końca remontu. Niektórzy mieszkańcy martwią się jednak, czy po przebudowie będzie gdzie parkować.

 – Wielkość tego placu przed dworcem jest dalece niewystarczająca. Stworzenie w Kątach Wrocławskich takiego prawdziwego punktu przesiadkowego wymaga wygenerowania pewnie setki miejsc. Przynajmniej. – mówi Piotr Tyszko-Chmielowiec z Instytutu Drzewa. 

Na razie podróżujący do Wrocławia radzą sobie, zostawiając samochody po drugiej części dworca. 

Tutaj na tym placu się nie uda zapewnić właściwej liczby miejsc postojowych, jako celu przesiadkowego. Wystarczy spojrzeć na rampę obok dworca. W bardzo niebezpieczny sposób parkują tam samochody i parkować będą. Apeluję do burmistrza Kątów Wrocławskich, zgodnie z deklaracją PKP, o podjęcie rozmów w celu wybudowania parkingu Park&Ride z prawdziwego zdarzenia. Tak, żeby mieszkańcy Kątów i miejscowości ościennych mogli w bezpieczny sposób zaparkować przy dworcu. – dodaje Robert Suligowski z Partii Zieloni. 

Władze gminy uspokajają. W planach remontu dworca jest zwiększenie liczby miejsc parkingowych. Rampa jednak na razie nie zniknie. 

 – Ta słynna rampa nie jest przedmiotem opracowania, nie jest przedmiotem dokumentacji przebudowy. To jest kolejny etap, do którego chcielibyśmy dążyć. Ten parking, w tej części dworca pozostanie niestety w takiej funkcjonalności w jakiej jest obecnie – mówi burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie, Łukasz Zbroszczyk.

Z przebudowy dworca skorzystają również rowerzyści. Gmina planuje ułatwić zostawianie jednośladów przy budynku dworca.

My jako gmina realizujemy taki projekt, współfinansowany z Urzędem Marszałkowskim, budowy ścieżek rowerowych w gminie Kąty Wrocławskie. Na tym etapie będziemy stawiać przy dworcu wiatę rowerową Bike&Ride. – dodaje burmistrz.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy