Niemiecki gigant od 25 lat w Legnicy. Kolejne inwestycje i miejsca pracy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Firma Winkelmann pochodzi z Niemiec, została założona w 1898 roku, a w Legnicy działa od 25 lat. Dziś to ponad 1600 miejsc pracy i przykład tego, jak działa Polska Strefa Inwestycji.

Firma Winkelmann działa na wielu płaszczyznach – motoryzacyjnej, budowlano-przemysłowej oraz rolniczej. 

– Ostatnia jednostka biznesowa założona w tym roku zajmuje się produkcją gotowych komponentów, na przykład śrub fundamentowych. Mamy nadzieję, że tworzymy produkt, który będzie konkurencyjny dla betonu. Ma on o wiele mniejszy ślad węglowy. To zwiększa też szybkość budowy. W Bawarii w dwa tygodnie postawiono dzięki temu 88 domów – mówi Besim Jacob, CEO Grupy Winkelmann.

– Śruby fundamentowe mogą być stosowane zarówno przy montażu przydomowych altanek, budowie domów modułowych, stawianiu kontenerów, mostów lub też farm fotowoltaicznych. Nasze produkty, jak moi koledzy już wspominali, są przyjazne środowisku. Dzięki zastosowaniu naszych produktów jesteśmy w stanie zredukować ślad węglowy nawet o 80% – mówi Tomasz Kleszczewnik, dyrektor operacyjny Winkelmann Foundation Screw.

– Miałem niesamowitą okazję poznać mniej więcej pół roku temu te nowe technologie, które tutaj powstają. One są o tyle dla nas ważne, że mogą być rewolucją, jeśli chodzi o budownictwo. Mogą zmienić obraz naszych miast tutaj na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ale jestem o tym przekonany, że te nowe technologie i ten pomysł na zastępowanie tak zwanej betonozy, która wszędzie nas zalewa, będzie na tyle ciekawy, że rozwinie nie tylko Polskę, całą Europę – a od siebie życzę – i cały świat – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Dolny Śląsk na globalnej mapie Europy grupy Winkelmann stanowi jedno z najważniejszych miejsc. To tu znajduje się gro naszej produkcji – mówi Dariusz Kowalski, CFO Poland w Grupie Winkelmann.

Planowane inwestycje w najbliższym czasie są szacowane na około 30 milionów. Takie inwestycje to szansa na kolejne miejsca pracy.

– Rozwijana współpraca grupy Winkelmann w Polsce oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pokazuje nam, jak w praktyce funkcjonuje Polska Strefa Inwestycji. Korzystamy z tego narzędzia wsparcia jako przedsiębiorcy i m.in. dzięki właśnie temu możemy dalej rozwijać naszą działalność, czego dowodem jest nasza nowa spółka – mówi Dariusz Kowalski, CFO Poland w Grupie Winkelmann.

– Dla nas, jeśli ktoś jest z Legnickiej Specjalną Strefą przez 25 lat, to jest po pierwsze partnerem sprawdzonym, po drugie wiarygodnym, a po trzecie buduje też siłę Legnicy. To są przecież miejsca pracy, to są całe rodziny, które tak sloganowo można powiedzieć, żyją dzięki firmie Winkelmann- mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy