Niepełnosprawna Mariola Wower maluje ustami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pani Mariola Wower od 28 lat jest niepełnosprawna. W wyniku wypadku samochodowego ma czterokończynowe porażenie, został przerwany jej rdzeń kręgowy, przez co porusza się na wózku inwalidzkim. Niesamowity zbieg okoliczności doprowadził do tego, że stała się ona podopieczną fundacji Votum.

– Odwiedziliśmy sklep siostry Pani Marioli i zadaliśmy pytanie, czy zna jakieś osoby niepełnosprawne. Sprzedawczyni stwierdziła tak, znam to moja siostra. Gdy spotkaliśmy się z Panią Mariolą nie wierzyliśmy, zobaczyliśmy obrazy, piękne, niesamowite – mówi Grzegorz Gwizdecki, wolontariusz fundacji Votum

Niepełnosprawna malarka wypełnia świat kolorami, cieszy się z każdej chwili i maluje ustami. Dla Pani Marioli najważniejsze były dwie sekundy w życiu, jedną z nich był wypadek.

– Druga, to ta gdy zaczęłam malować, bo to dało mi drugie życie – podkreśla Mariola Wower, niepełnosprawna malarka

Bohaterka namalowała ustami dziesiątki obrazów, miała także swoje wystawy. Najważniejsze są dla artystki symbole, jednym z najważniejszych obrazów jakie namalowała był ten z dziurką od klucza. Pani Mariola jest podopieczną fundacji Votum, teraz potrzebuje środków na nowy wózek inwalidzki, gdyż obecny już ma 25 lat i wymaga wymiany.

Więcej informacji i zrzutkę dla niepełnosprawnej Pani Marioli, która maluje ustami można znaleźć na stronie siepomaga.pl/mariolawower.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy