Niespodzianki dla seniorów z okazji Dnia Życzliwości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Panie Niespodzianki to grupa wrocławskich seniorek, które chcą zarażać innych uśmiechem. Panie własnoręcznie przygotowują drobne upominki niespodzianki. W tym roku z okazji Dnia Życzliwości, obchodzonego 21 listopada, wrocławskie seniorki przygotują prezenty dla seniorów z domów opieki na terenie miasta.

Tym bardziej, że w tej chwili wejść do domów opieki społecznej nie można, ale wymyśliłyśmy, że po prostu jakieś tam torby załadujemy z jakimiś rzeczami, robione przez nas jakieś maleńkie po prostu, żeby zrobić komuś przyjemność. Dzień Życzliwości – moim zdaniem – jest takim dniem, że powinniśmy się też trochę rozejrzeć, popatrzeć po prostu, czy obok nas nie mieszka ktoś samotny, ktoś niekoniecznie potrzebujący pieniędzy, ale chciałby z kimś porozmawiać, chciałby się do kogoś przytulić – mówi Ewa Białowąs, liderka Grupy Panie Niespodzianki.

Żeby po prostu im przez moment żyło się weselej, radośniej i z uśmiechem. Przede wszystkim uśmiech u nas góruje, bo uśmiech tu otwiera wszystkie drzwi, nawet te mocno zamknięte – mówi Kazimiera Ochlik, Grupa Panie Niespodzianki.

W domach opieki też niesiemy radość, żeby choć trochę uśmiechu na twarzy dla ludzi wzbudzić, bo to jest ważne. Ludzie schorowani, starsi, mało się uśmiechają, a nawet ludzie do siebie teraz się mało uśmiechają – mówi Anna Wolska, Grupa Panie Niespodzianki.

Warto robić wszystko, żeby to zmienić. Do tego nawiązuje także tegoroczne hasło wrocławskiego Dnia Życzliwości „Uśmiech, podaj dalej”. Ma zachęcać przede wszystkim do uśmiechnięcia się do drugiego człowieka, ale także rozejrzenia się w swoim otoczeniu i zauważenia tych, którzy potrzebują uwagi, pomocy lub zwykłej rozmowy. Z okazji tego święta miasto przygotowało wiele atrakcji, między innymi miejską grę i spotkanie z psychologiem.

Dla seniorów też jest propozycja, wiadomo, że 18 listopada będzie spotkanie online z psychologiem, również właśnie poświęcone życzliwości i seniorzy są mile widziani, mogą się zapisywać poprzez Wrocławskie Centrum Seniora. W tym roku przygotowaliśmy kilka fajnych atrakcji. W związku, z tym że jest pandemia oczywiście ograniczamy się, ale też stosujemy wszystkie wymogi sanitarne i na pewno zapraszamy do zobaczenia wystawy, która będzie na ulicy Oławskiej. Ta wystawa będzie pokazywała wszystkie od początku kreacje, także będzie można zobaczyć za jednym razem wszystkie rysunki pana Andrzeja – mówi Dorota Ostrowska, Wydział Promocji Miasta i Turystyka UM Wrocław.

Wszystkie wydarzenia związane z dniem życzliwości są dostępne na stronie wrocław.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy