Nietypowa pomoc dla chorego chłopca – psi samochód

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ten futrzany samochód krąży po wrocławskich ulicach w szczytnym celu. A to wszystko dzięki inicjatywie Sergeya Boiko, który zbiera pieniądze na leczenie swojego dwuletniego syna, który cierpi na chorobę nowotworową. Samochód przebrany za psa zdążył już przyciągnąć uwagę wrocławian, którzy lubią się przy nim fotografować. A dzięki pomysłowości taty małego Danielka udało się już zebrać prawie 84 tysiące złotych.

Daniel miał autoprzeszczep oraz przeszedł chemioterapię, radioterapię, immunoterapię. Leczenie było intensywne.

Diagnoza była postawiona 4 lutego 2020 roku. To taki dzień walki z rakiem – mówi Sergey Boiko, tata Daniela.

Dziś wyniki badań kontrolnych malca są w porządku, ale neuroblastoma w każdej chwili może znów zaatakować. Dlatego rodzice Danielka nie czekają i walczą, aby zaszczepić swojego syna przeciwko wznowie. Koszt takiej szczepionki to ponad 600 000 zł.

Szpital Przylądek Nadziei, w którym było leczenie współpracuje z fundacją „Na ratunek”, od razu nas zarejestrowali na leczenie w tej fundacji. Zbiórka na „Się pomaga” już była pierwszy raz przedłużona, bo niestety przez trzy miesiące nie zdążyliśmy uzbierać takiej kwoty – dodaje Sergey Boiko, tata Daniela.

Tata chorego chłopca zdecydował się na promowanie zbiórki w bardzo oryginalny sposób.

Pomysł jest stąd, bo mój ulubiony film to jest „Głupi i głupszy” i oni tram też jeździli takim psiako-busem. Siedziałem sobie i wpadłem na pomysł, że trzeba jakoś promować zbiórkę i czemu by nie zrobić takiego psiaka i nie jeździć nim po Wrocławiu i rozmawiać z ludźmi. Czasem zapraszam też na jakąś przejażdżkę. Mamy też grupę licytacji dla naszego synka i tam też wystawiłem przejażdżkę samochodem po Wrocławiu. Ludzie pytają, podchodzą, bo ja czasem stoję z puszką. Ktoś po prostu robi zdjęcia i idzie, ktoś się pyta o co chodzi – zaznacza Sergey Boiko, tata Daniela.

Psi samochód stał dotychczas na Placu Solnym. Jego dalsze poczynania można śledzić na Facebooku, na stronie DoDogWro. W ramach zbiórki futrzak na czterech kółkach został również wystawiony na sprzedaż w ramach aukcji internetowej. Pomagać można do 1 stycznia 2022.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy