Niewielka Orkiestra Siedzących na Chacie gra!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Niewielka Orkiestra Siedzących na Chacie ciągle gra i podbija internet. Wszystko zaczęło się w marcu, ale do tej pory artyści nie mogą występować przed publicznością, dlatego zarażają innych dobrą energią w sieci.

– Pomysł był prosty. Któregoś dnia musieliśmy zostać w domach i nie za bardzo wiedzieliśmy, co zrobić, a że muzyka w duszy gra, to chcieliśmy jakoś opowiedzieć, że będzie lepiej, że to jeszcze nie koniec – tylko początek czegoś nowego – mówi Marek Zoellner, pomysłodawca Niewielkiej Orkiestry Siedzących na Chacie.

– Początek miał miejsce podczas pierwszego zamknięcia w domach, a wtedy ten projekt był lekiem na całe zło. Fajnie było zrobić coś, co jeszcze spotkało się z tak pozytywnym odzewem. Miło być częścią tej ekipy – podkreśla Bartosz Bobeł, muzyk, Niewielka Orkiestra Siedzących na Chacie. 

– Każdy ze swoim pomysłem nagrywał u siebie w domu i u nas przy komputerze dochodziło do weryfikacji tych ścieżek dźwiękowych i do wyboru tego w formie aranżu – mówi Anna Dębicka, skrzypaczka, Niewielka Orkiestra Siedzących na Chacie. – Dobrze było znaleźć taką odskocznię muzyczną, bo był dla nas, to paskudny czas, nadal jest i nie możemy wciąż koncertować – dodaje.

– Mimo że nie ma występów na żywo, mimo że nie możemy się spotkać, to może powstać coś zupełniego nowego i pięknego – zaznacza Ewa Soszyńska, wokalistka, Niewielka Orkiestra Siedzących na Chacie.

Artyści znów zagrali zdalnie niekomercyjnie – za uśmiech i dobre słowo. Niewielka Orkiestra Siedzących na Chacie nie wyklucza kolejnych projektów. Chce grać i pokazywać, że mimo pandemii warto się umiechać, a w muzyce tkwi wielka siła.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy