Niwnice: w nowej świetlicy wiejskiej będzie filia biblioteki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ponad 3 miliony złotych. Tyle warta jest inwestycja w Niwnicach. Powstanie tutaj świetlica wiejska wraz z filią biblioteczną.

-Oczywiście nie będzie to wielki pałac, ale na pewno z wszelkimi wygodami, z miejscem na zewnątrz, gdzie mieszkańcy będą mogli realizować swoje zadania sowieckie, gdzie stowarzyszenia, które tam się organizują koła gospodyń wiejskich, będą mogły się spotykać. Miejsce jest cudowne, bo jest obok kościoła w centrum wsi, a wieś jest bardzo rozległa. I taka budowa jest kontynuowana — mówi Mariola Szczęsna, burmistrz miasta i gminy Lwówek Śląski.

Budynek ma kształt tradycyjnej wiejskiej stodoły w nowoczesnym wydaniu. 

-Prace budowlane na tym obiekcie rozpoczęły się w lipcu tego roku i mają zostać zakończone zgodnie z harmonogramem w kwietniu 2024 roku. Obiekt ten o wartości ponad 3 milionów złotych uzyskał dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie około 1 miliona 800 tysięcy złotych. Prace przebiegają sprawnie i nie ma tutaj żadnych zagrożeń z ukończeniem tego obiektu w terminie — mówi Lesław Krokosz, zastępca burmistrza miasta i gminy Lwówek Śląski.

-Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze w przyszłym roku. Mieszkańcy będą mogli już korzystać z nowego miejsca, żeby kontynuować kulturę na wsi — dodała Mariola Szczęsna, burmistrz miasta i gminy Lwówek Śląski.

Zobacz również

Od rozkładu jazdy 2023/2024 zmienia się schemat połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku. Większość podróżnych będzie podróżować po liniach o tym samym numerze, jednak wprowadzone zmiany porządkują numerację linii w pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy