Niższy czynsz dla artystów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
O tym, że pandemia w szczególny sposób dotknęła branżę kulturalną mówiliśmy już nie raz. Wrocław pomaga artystom, wykupując ich dzieła, oferując stypendium, a także obniżenie czynszu za pracownie artystyczne.

Pomoc realizowana jest w ramach Wrocławskiego Programu interwencji społecznej. Aby wziąć udział w programie należy wypełnić odpowiedni wniosek. 

Wypełniając wniosek, artyści mogą liczyć nawet na wsteczną bonifikatę, za czas od marca zeszłego roku. Jest to 1% płaconego czynszu, czyli jeżeli ktoś płacił 500 zł za miesiąc, teraz zapłaci 5 zł – mówi Piotr Michałowski z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.  

Inna pomoc, na jaką mogą liczyć artyści to wykup ich dzieł sztuki oraz stypendium Prezydenta Wrocławia. Do kiedy składać wnioski?

Do 30 września tego roku. Wnioski będą realizowane w przyszłym roku. Można dostać 2500 zł miesięcznie na realizację twórczych przedsięwzięć – mówi Piotr Michałowski. 

Podobnie jak artyści, przedsiębiorcy również są grupą, która została dotknięta przez pandemię. Łączna pomoc dla wrocławskich przedsiębiorców to około 25 milionów złotych – mówi Marcin Obłoza z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Magistrat wspiera artystów i przedsiębiorców od marca zeszłego roku, czyli początku pandemii.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy