Noc eksperymentów na PWr. Uczelnia zaprasza na warsztaty i wykłady

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To będzie gratka dla miłośników fizyki, chemii, matematyki, ale także wszystkich zainteresowanych kosmosem i szeroko pojętą nauką. Politechnika Wrocławska zaprasza w swoje mury na specjalne wydarzenie - Noc Politechniki, czyli warsztaty, wykłady i pokazy.

Zapowiada się noc pełna eksperymentów – na Politechnice Wrocławskiej 17 listopada o godz. 17:00 rozpocznie się Noc Politechniki, podczas której uczelnia przygotowała mnóstwo wydarzeń mających przybliżyć świat nauki. 

  • Od „dotykania” atomów, poprzez konstrukcje mostów, badanie ludzkiego ciała, aż po kosmos. Jeden z wykładów jest poświęcony poszukiwaniu życia w kosmosie – podkreśla dr inż. Maciej Mulak z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr. 

  • Na tegoroczną Noc Politechniki przygotowaliśmy blisko 80 wydarzeń. Większość z nich obywa się w piątek, a ta część dla dzieci jest w sobotę. W ramach programu mamy warsztaty, pokazy i wydarzenie specjalne. Tutaj, gdzie jesteśmy, w holu budynku A1 stanie nasze politechniczne stanowisko, gdzie będzie koło fortuny i będzie można wygrać gadżety politechniczne. To jest nowość, tego w zeszłym roku nie było – mówi Iwona Szajner, Dział Informacji i Promocji PWr. 

Poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego podczas tegorocznej Nocy Politechniki zaplanowano jeszcze więcej atrakcji. 

  • Wydarzeniem specjalnym jest też pokaz filmów, który odbędzie się w naszej wyremontowanej sali DKF Politechnika. Będą to trzy filmy popularnonaukowe, które w bardzo ciekawy sposób opowiadają o energii, wodzie i świetle – dodaje Iwona Szajner, Dział Informacji i Promocji PWr. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, obowiązują jednak zapisy. Warto się pospieszyć, bo chętnych nie brakuje. 

  • – Dużo miejsc mamy jeszcze na wykłady, dlatego zapraszamy wszystkich bardzo  serdecznie. Jeżeli ktoś jest głodny wiedzy wszelakiej, to tych wykładów mamy aż dziewięć. To są tematy fizyczne, chemiczne, matematyczne – wyjaśnia Iwona Szajner, Dział Informacji i Promocji PWr. 

  • Absolutnie patrzymy na to szerzej, jest to wpisane w taką anglosaską modę, która już dawno temu żyje na uniwersytetach zachodnich, żeby zapraszać rodziny z dziećmi, wszystkich hobbystów i fanatyków nauki właśnie na takie bardziej kameralne, wieczorowe, popołudniowe godziny. Prawdziwa nauka to samoedukacja jak powiedział Issac Asimov, to jest dobra dewiza. Wiedza nie śpi, a nauka to samoedukacja – podsumowuje dr inż. Maciej Mulak z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr. 

Szczegóły dotyczące Nocy Politechniki można znaleźć na stronie uczelni.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy