Noc Muzeów we Wrocławiu 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tak, jak co roku, w maju we Wrocławiu odbywa się jedno z najpopularniejszych kulturalnych wydarzeń pod tytułem „Noc Muzeów”. W tym roku wydarzenie po raz drugi odbędzie się online, a więc zwiedzić muzea i instytucje kulturalne można będzie, nie wychodząc z domu.

Dla zainteresowanych dostępnych będzie blisko 20 wystaw wrocławskich muzeów i galerii. Wśród nich ekspozycje Muzeum Miejskiego, Muzeum Narodowego, Centrum Historii Zajezdnia i wiele innych.

Przygotowaliśmy cztery wydarzenia. To będą spotkania wirtualne, które będą się odbywać w różnych oddziałach Muzeum Miejskiego. To będzie Pałać Królewski, obok po sąsiedzku w Muzeum Teatru imienia Henryka Tomaszewskiego oraz na starym Cmentarzu Żydowskim i w Starym Ratuszu. Będziemy mieli okazję zobaczyć wystawę naszego lokalnego wrocławskiego charakterystycznego artysty rzeźbiarza Stanisława Wysockiego, a tak naprawdę spacer po tej wystawie prowadzony przez samego artystę – mówi Kamila Zakrzewska, Miejskie Muzeum Wrocławia.

Przykładowo w Pawilonie Czterech Kopuł, oprowadzanie po wystawie stałej będzie odbywało się wraz z czytaniem.

Poprowadzimy trasą słów pod poszczególnymi obrazami i rzeźbami, spotkamy aktorów gotowych do tego, aby uraczyć nas barwnym słowem, słowami których autorami są sami malarze, autorzy obrazów i rzeźbiarze. W sobotę 15 maja o godzinie 19:00 będzie można zobaczyć oprowadzanie po wystawie „BYpass. Wystawa pandemiczna”, natomiast o godzinie 22:00 zapraszam na czytanie aktorów „Teatru Czterech” – opowiada Justyna Oleksy, Pawilon Czterech Kopuł.

W Centrum Historii Zajezdnia to wszystko będzie online, ale za to zapraszamy przez cały tydzień za darmo. Nasza wystawa główna „Wrocław 1945-2016” oraz wystawa czasowa „Zajezdnia strajkuje” są dostępne całkowicie za darmo, można tutaj przychodzić, nasz zespół jest doskonale przygotowany do tego, żeby obsłużyć wszystkich w reżymie sanitarnym, bo tu jest wielka duża przestrzeń, którą można zwiedzić. Więc zapraszamy – jedna noc muzeów to dla nas za mało, mamy cały tydzień Zajezdni – mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Ze względu na pandemię organizatorzy wydarzenia zachęcają do korzystania z oprowadzeń online. Jednak w poszczególnych instytucjach zwiedzanie będzie również dostępne stacjonarnie. Wydarzenie potrwa do 16 maja, a dołączyć do niego można poprzez stronę facebookową „Noc Muzeów we Wrocławiu”.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy