Nocne Listowanie PWr. Napisz list i pomóż

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Głos studentów ma wielką moc, a Politechnika Wrocławska po raz kolejny pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Tym razem mimo pandemii rusza akcja Nocne Listowanie. Celem jej jest wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnościami.

– W tym roku to będzie czwarta edycja maratonu akcji Nocne Listowanie PWr. W poprzednich trzech edycjach udało nam się wysłać ponad tysiąc listów, które przełożyły się na kwotę prawie 50 tys. darowizn – mówi Kamil Nawirski, opiekun akcji Nocne Listowanie PWr.

Te darowizny zostały przeznaczone na program stypendialny, z którego skorzystać mogą najlepsi studenci z niepełnosprawnościami. Teraz od 2 do 6 grudnia każdy z nas może napisać list i pomóc.

– Na Politechnice jest bardzo dużo osób z niepełnosprawnościami i te osoby niczym się nie różnią od nas, lecz muszą się zmagać z różnymi trudnościami, o których nie zdajemy sobie sprawy, jeżeli możemy im pomóc, to to zróbmy – mówi Ania Szefer, wolontariuszka akcji Nocne Listowanie PWr.

A wystarczy do tego kartka i długopis. Jak można się włączyć w akcję pisania listów? Wystarczy wejść na stronę Nocnego Listowania lub Facebooka tam wypełnić prosty formularz, następnie dostaniemy na skrzynkę maila z potrzebnymi informacjami i danymi firm, do których można napisać list z prośbą o wsparcie funduszu.

– Piszę do konkretnej osoby konkretnego szefa firmy, którą prosimy o wsparcie i ta osoba dostaje ten list i przelewa już pieniądze na fundusz, a my potem przekazujemy je najbardziej zdolnym studentom – dodaje Kamil Nawirski, opiekun akcji Nocne Listowanie PWr.

– Wieczorami łączymy się na platformie internetowej i tam będziemy się spotykać i wspólnie razem pisać listy – dodaje Ania Szefer, wolontariuszka akcji Nocne Listowanie PWr.

Podczas tworzenia listów dostępne są także wzory, jak dobrze go napisać. Wieczorami na YouTube i Facebooku dostępne będą wspólne transmisje z pisania listów i rozmowy z absolwentami PWR-u.

– Jako prowadzący będę rozmawiał z różnymi osobami na przykład z absolwentem i sportowcem Filipem Rodzikiem, który także był stypendystą tego programu, na który zbieramy pieniądze – podkreśla Jakub Jastrzębski – prowadzący Nocne Listowanie PWr.

– Dostałem stypendium i wtedy bardzo mi to pomogło w życiu. Bardzo dziękuje za to wszystkim, dlatego teraz zostałem ambasadorem akcji, żeby wspierać innych – dodaje Filip Rodzik, beneficjent funduszu stypendialnego dla osób z niepełnosprawnościami PWr.

Stypendium uratowało wielu studentów z niepełnosprawnościami, dlatego warto włączyć się w akcję Nocnego Listowania od 2 do 6 grudnia.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy