Non Sola Scripta na Ostrowie Tumskim powraca!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Za moimi plecami znajduje się kościół Świętego Krzyża. To tam właśnie przez najbliższe dwa miesiące będzie odbywał się festiwal organowy. Pierwszy koncert już w niedzielę, a gwiazdą Halina Frąckowiak.

Po rocznej przerwie wywołanej pandemią festiwal muzyki organowej kameralnej Non Sola Scripta powraca. To już 28 edycja festiwalu, który zaczynał pod nazwą Wrocławskie lato organowe.

„Non Sola Scripta” charakteryzuje się tym, że oprócz organowej klasyki, czy w ogóle muzycznej klasyki, możemy usłyszeć improwizacje na organach i innych instrumentach. Stąd łacińska nazwa „Non Sola Scripta”, czyli „nie wszystko to, co zapisane”. To zawsze są niezwykłe połączenia i niespodzianki, jednak tym razem wirtuozowi organów Andrzejowi Chorosińskiemu, który jest jednocześnie dyrektorem artystycznym festiwalu na wokalu usłyszymy Halinę Frąckowiak – mówi Jakub Żary ze Strefy kultury Wrocław.

Strefa Kultury Wrocław Muzyce organowej podczas festiwalu zawsze towarzyszy inny instrument albo wokal.

W tym roku chyba z takich najbardziej zaskakujących połączeń będziemy mieć koncert, na którym organom będzie towarzyszyć kapela góralska, albo i wojskowa orkiestra. Wojskowa orkiestra będzie finałem w ostatni dzień sierpnia – dopowiada Jakub Żary, Strefa Kultury Wrocław.

Koncerty rozpoczną się 27. czerwca i będą się odbywały w każdą letnią niedzielę w kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. 

Jeden z niewielu dwupoziomowych kościołów we Wrocławiu, także samo to jest już gratką dla fanów zabytkowej, wrocławskiej architektury. My znajdujemy się na górnym poziomie kościoła Świętego Krzyża, który na co dzień jest dość słabo dostępny, gdyż trudno go zobaczyć i się do niego dostać. „Non Sola Scripta” daje taką okazję, by odwiedzić i zobaczyć  tę architekturę – kończy Jakub Żary, Strefa Kultury Wrocław.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy