Nowa aplikacja pomoże dłużnikom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zadłużone mieszkania komunalne, to bolączka wielu mieszkańców miasta. Nowa aplikacja, ma pomóc w zamianie mieszkań, tak by dopasować je do swoich możliwość finansowych.

– Jest to kolejny projekt, który ma pomóc tym, którzy wpadli w spiralę zadłużenia i chcą to zmienić. Zamieniając większe mieszkanie na mniejsze można uniknąć postępowania sądowego, egzekucji, a w konsekwencji eksmisji – mówi Wojciech Koerber z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Nowo-powstała platforma ma pomóc w składaniu ofert zamiany mieszkań komunalnych. W specjalnej zakładce Dodaj Ofertę trzeba będzie dołączyć kopię umowy najmu. Magistrat uspokaja, że w przypadku przeglądania tych ofert wszelkie informacje, a także dane osobowe i numer zajmowanego mieszkania będzie posiadał jedynie pracownik Wydziału Lokali Mieszkalnych. Korzystanie i przeglądanie ofert w katalogu będzie bezpłatne.

To jest program przewidziany dla dłużników. Po starym najemcu przejmuje się jego długo. Jest też możliwość zamiany lokali mniejszych na większych, wtedy trzeba je wyremontować we własnym zakresie – dodaje urzędnik.

Co ważne, to fakt, że umieszczenie oferty w katalogu nie oznacza jednoczesnego złożenia wniosku o zamianę. Aby dokonać zamiany obie strony muszą złożyć wypełnione i potwierdzone przez zarządcę wnioski w Urzędzie Miejski przy Pl. Nowy Targ. Zamieniać można także mieszkania spoza Wrocławia.

Projektem nie są objęte tylko mieszkania z Zarządu Zasobu Komunalnego. Wystarczy, że jeden lokal będzie się znajdował na terenie Wrocławia – podsumowuje urzędnik.

Aplikacja ma powstać we wrześniu.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy