Nowa darmowa galeria. Sztuka na miejscu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu została otwarta nowa galeria sztuki. Jest to Sztuka na Miejscu, która znajduje się przy ul. Łaciarskiej w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. W tym miejscu będzie można zobaczyć prace wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych, ale nie tylko!

– Powstała przestrzeń Sztuka na Miejscu, gdzie sztuka ma być na wyciągnięcie ręki, gdzie będzie można sobie usiąść i kontemplować sztukę, a także skorzystać z małej gastronomii. Będzie można zobaczyć obrazy, rzeźby i grafiki – podkreśla Piotr Karwat, menedżer ds. komunikacji, Sztuka na Miejscu.

Sztuka na Miejscu to przestrzeń tworzona przy wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Vertigo Jazz Club & Restaurant oraz Save The World Real Estates. Obecnie w galerii można spoglądać na prace profesora Zdzisława Nitki.

– Fajna ekspozycja, super, że tego twórcy. To już klasyk się zrobił. Bardzo się cieszę, że powstało takie miejsce – mówi Anna Dobrzaniecka, mieszkanka Wrocławia.

– Jestem zachwycona, że mogę wyjść z domu i obcować z kulturą. Przestrzeń otwarta, blisko centrum, jeszcze za darmo. Super – dodaje Marzena Okuszko, mieszkanka Wrocławia.

– Uważam, że takie miejsca są bardzo potrzebne ze sztuką nowoczesną i artystami z naszego miasta – mówi Grażyna Cimer.

Nowe miejsca będzie przestrzenią otwartą na różne pomysły i wystawy.

– Będziemy tu pokazywać prace studentów ASP, ale także mamy nadzieję, że będą pojawiać się artyści z Polski lub z zagranicy. Pisała już do nas artystka z Czech – dodaje Piotr Karwat, menedżer ds. komunikacji, Sztuka na Miejscu.

– To miejsce jest otwarte, spokojne i relaksacyjne, gra miła muzyka. Można przyjść, porozmawiać. Ja również tu jestem i odpowiem na pytania – mówi Natalia Syska, Sztuka na Miejscu.

Sztuka na Miejscu jest otwarta od wtorku do niedzieli. Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy