Nowa karetka dla szpitala uniwersyteckiego od mieszkańców Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Uniwersytecki Szpital Kliniczny dostał nową karetkę. Sfinansowana została przez mieszkańców Wrocławia, a przekazał ją prezydent Jacek Sutryk.

Niewiele jest takich karetek w Polsce i to jest po prostu mały szpital, bardzo bezpieczne miejsce do transportu pacjenta. Zniweluje zagrożenia transportu, które mogłyby pogorszyć stan kliniczny tego pacjenta – mówi Barbra Korzeniowska, dyrektorka ds. lecznictwa otwartego USK.

Karetka ta wyposażona jest w najnowszy sprzęt najwyższej jakości. Mamy nosze elektryczne bariatryczne, które służą do przewożenia pacjentów otyłych, mamy zaawansowany kardiomonitor z funkcją defibrylacji, z pomiarem wszystkich parametrów życiowych, mamy też respirator, który pomaga nam przewozić pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej, mamy też urządzenie do kompresji klatki piersiowej, którego używamy podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które zastępuje ręce ratowników – mówi Marcin Mirocki, koordynator w Dziale Logistyki USK we Wrocławiu.

Przeznaczyliśmy na wsparcie wrocławskich szpitali kwotę ponad sześciu milionów złotych. Udało się między innymi kupić tę tutaj piękną karetkę we wrześniu, no i dzisiaj tę karetkę, która właśnie stoi za nami, także niebagatelnej wartości ponad miliona złotych, dobrze wyposażona, no i ten sprzęt, który towarzyszy, a który często jest na oddziałach – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Możemy zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, których leczymy, możemy również bezpiecznie transportować pacjentów do nas – mówi  Barbra Korzeniowska, dyrektorka ds. lecznictwa otwartego USK.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy