Nowa Kultura w Kobierzycach i nowe możliwości

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Nowa Kultura to projekt Kobierzyckiego Ośrodka Kultury na zmodernizowanie instytucji pod kątem audio-wizualnym.W trakcie pandemii ośrodek nie mógł działać tak jak dotychczas. Dlatego zgłosił się do programu Narodowego Centrum Kultury, otrzymał grant i teraz może realizować działalność także w wirtualnej rzeczywistości.

– W trakcie pandemii byliśmy zamknięci dla dzieci i dorosłych. Nie mogliśmy działać. Przeglądając stronę Narodowego Centrum Kultury, które jest operatorem tego projektu, natrafiłam na ofertę „Konwersji Cyfrowej Domów Kultury” i stwierdziłam, że jest to bardzo fajny pomysł, by poszerzyć działalność – mówi Joanna Szymkowska, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

W trakcie pandemii ośrodek kultury nie posiadał sprzętu, który umożliwiałby prowadzenie zajęć online. Dlatego pracownicy postanowili wziąć udział w programie „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”. Udało się, instytucja otrzymała grant w wysokości prawie 110 tys. złotych. 

Jest to sprzęt audio-video i komputerowy, służy głównie do streamingu na żywo. Jest to tablet, sterownik do kamer, kamery obrotowe, eextandery – one pozwalają na połączenie kamer długiej odległości.  To nam ułatwia streamingi na dużych imprezach, na przykład hali sportowej – dodaje Jacek Schmulnad, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

– Nasi instruktorzy potrafią obsługiwać ten sprzęt. Ta nowa technologia otworzyła nam okienko na nowe możliwości.  Nasz dom kultury jest zmodernizowany cyfrowo – dodaje Joanna Szymkowska, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

– Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Możemy transmitować na żywo w formacie full HD. To pozwala na dobry odbiór koncertów i wydarzeń, które będziemy organizować w przyszłości  – dodaje Jacek Schmulnad, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Niektórzy dziadkowie albo rodzice, którzy są w pracy będą mogli na żywo się z nami połączyć i oglądać swoje pociechy – podsumowuje Joanna Szymkowska, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy