Nowa odsłona Nabucco w Operze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już w sobotę, 6 lutego o godzinie 19:00, na deskach Opery Wrocławskiej w nowej odsłonie zagości spektakl Nabucco. Połączenie klasyki i technologii zapewni widzom niezapomniane doznania estetyczne.

– W Nabucco mamy jeszcze problem konfliktu, polityki, miłości. W tym wypadku mamy bardzo nowoczesne ujęcie historii wziętej ze starożytności, z czasów Babilonu. Wszyscy znamy Nabuchodonozora – to władca babiloński, który w tej operze zostaje pozbawiony władzy – mówi Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej. 

Opera Wrocławska nie pierwszy raz wychodzi poza znane schematy. Dzięki nowym technologiom klasyczne dzieło nabierze innego kolorytu, a tym samym będzie jeszcze ciekawsze dla odbiorcy. 

– Zazwyczaj te spektakle Nabucco są przedstawiane w formie tradycyjnej, u nas jest to ujęcie bardzo nowoczesne, każdy z państwa odnajdzie przesłanki do codzienności, do tego, czym żyje świat, jakie są konflikty pomiędzy władzą, pomiędzy miłością, również pieniądze. Dlatego to wszystko w naszym spektaklu w nowym, nowoczesnym ujęciu, bardzo na czasie – mówi Mariusz Kwiecień.

Wprowadzając nowe rozwiązania, artyści wraz z dyrekcją Opery chcą wynagrodzić widzom to, że nie mogą oglądać spektaklu na żywo. 

– Stosujemy nowe technologie w Operze Wrocławskiej, ponieważ zachęcić naszych widzów, kochanych melomanów oraz tych, którzy nas jeszcze nie znają, do tego, żeby poznali nas również z innych stron, które na co dzień nie są widoczne – mówi Halina Ołdakowska, dyrektorka Opery Wrocławskiej. 

Widzowie będą mogli podejrzeć pracę inspicjenta, dyrygenta i muzyków. W czasie przerwy pokazana zostanie charakteryzatornia, w której aktorzy przeobrażają się w grane przez siebie postaci. 

– Jesteśmy liderem nie tylko w Polsce, ale też na świecie, w wykorzystywaniu różnorakich form możliwości przedstawienia spektaklu tak, żeby widz siedzący po drugiej stronie, przed telewizorem czy przed ekranem komputera, mógł się po prostu bawić – mówi Mariusz Kwiecień.

– Szanowni państwo w sposób szczególny i wyjątkowy zapraszam na streaming live, bo tylko w tym czasie jest dostępna technologia multicamp, czyli możliwość podglądania orkiestry, dyrygenta lub pracy inspicjenta w naszym teatrze – mówi Halina Ołdakowska. 

Streaming spektaklu Nabucco odbędzie się 6 lutego o godzinie 19:00. Bilety dostępne są na stronie internetowej Opery.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy