Nowa odsłona pl. Orląt Lwowskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powoli wraca ruch tramwajowy przy pl. Orląt Lwowskich. Pierwszy z 15 przystanków w ramach budowy Trasy Autobusowo Tramwajowej na Nowy Dwór został oddany do użytku.

Po 9 miesiącach widać efekty budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Do użytku został oddany pierwszy fragment budowy, a tym samym i pierwszy z przystanków zlokalizowany przy ulicy Podwale.

Po 9 miesiącach urodziliśmy to miejsce. To bardzo ważny węzeł i przesiadkowy, i transportowy. Zależało nam, aby jak najszybciej te prace tutaj zakończyć i to się udało — mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Budowa torowiska i sieci trakcyjnej na Nowy Dwór przez długi czas zdezorganizowała ruch w centrum miasta. Zmiany związane z inwestycją pociągnęły za sobą objazdy tramwajowe.

Nie zbudujemy tutaj obok torów zastępczych. Wiemy i zdajemy sobie sprawę, że to może być utrudnienie. Pamietajmy, to jest jednak TORYwolucja — wyjaśnia Tomasz Sikora, rzecznik prasowy MPK Wrocław.

Jak będzie teraz wyglądała organizacja ruchu przy pl. Orląt Lwowskich?

Tymi torami już od soboty pojedzie 0L, 0P, 15, 17, 74, 31 i 32. Ten przystanek będzie miał pełne obłożenie na kierunku od pl. Legionów do Jana Pawła II — dodaje Tomasz Sikora.

Na budowę całej trasy autobusowo-tramwajowej będzie trzeba jeszcze poczekać. Według zapowiedzi miasta i MPK Wrocław, skończy się ona dopiero w 2023 roku.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy