Nowa plaża we Wrocławiu? Protest mieszkańców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rada Osiedla Oporów zadecydowała, że w Parku Mamuta ma powstać nowa wrocławska plaża miejska. Mieszkańcy jednak protestują.

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na dzierżawę terenu na Oporowie. Plaża powstanie w Parku Mamuta, na działce o powierzchni 3420 metrów kwadratowych. Plan nie został jednak skonsultowany z mieszkańcami.

Nowa plaża bez konsultacji? Wrocławianie zaskoczeni

Wszyscy są ogromnie zaskoczeni. Nikt nie miał świadomości, że jest taki plan. Ten projekt nie był konsultowany z mieszkańcami. On się po prostu pojawił – opowiada Jolanta Staroszczyk, mieszkanka Oporowa.

Raptem ma tutaj powstać plaża. Mieszkańcy zostali totalnie zaskoczeni. Plaża ma zostać zrobiona na cennym przyrodniczo terenie. Tutaj żyją zimorodki, kokoszki, wodniki, które są rzadkimi ptakami. Również cyraneczki i sowa uszata. Obok przecież mieszkają też ludzie. Coś jest nie tak – mówi Ewa Zachara, mieszkanka Wrocławia.

Protesty w Parku Mamuta. Mieszkańcy przeciw nowej plaży

W ramach zagospodarowania przestrzeni, oprócz plaży, ma powstać również część gastronomiczna.

Ja jestem na nie i wiele osób ma podobne zdanie. Na pewno mieszkańcy okolicznych domów, którzy pod samymi oknami mają mieć właśnie imprezę z muzyką, z gastronomią i alkoholem. Zmieni się charakter tego miejsca. Z pełnego zieleni parku na miejsce imprez – dodaje Jolanta Staroszczyk.

Mieszkańcy zapowiadają dalsze protesty wnosząc o rezygnację z pomysłu plaży miejskiej.

Zobacz również

Przywrócenie telefonu zaufania, emerytury do 5 tysięcy złotych bez podatku czy dopłata do mieszkań dla młodych i odwołanie Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. To jedne z konkretów, które zaprezentowała koalicja obywatelska na rynku we Wrocławiu. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy