Nowa siedziba rady osiedla

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
13 lutego przekazano klucze do nowej siedziby Rady Osiedla Przedmieścia Oławskiego.

Nowa siedziba rady mieści się w kamienicy przy ulicy Kościuszki 184 w dawnym sklepie z nasionami.

Kiedy to miejsce zostało już wybrane i zaakceptowane przez strony przystąpiliśmy do procesu inwestycyjnego. Najpierw trzeba było zaprojektować przestrzeń. Ona wyglądała inaczej niż 2 lata temu, natomiast dzisiaj oddajemy tak naprawdę kompleksowo przygotowane miejsce pod aktywność rady osiedla – tłumaczy Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

To nas kosztowało ok. 600 tysięcy złotych. Prace trwały blisko dwa lata. Musieliśmy przygotwać wcześniej odpowiedni projekt. Dzisiaj możemy już przekazać klucze do pięknie wyremontowanego lokalu – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Poprzednia siedziba Rady Osiedla Przedmieścia Oławskiego również mieściła się przy ulicy Kościuszki. Niestety pierwotny lokal okazał się za mały i nie spełniał potrzeb rady zarządu. 

Tutaj, na blisko 140 metrach kwadratowych mamy zlokalizowane biuro, miejsce w którym rada może się zbierać, jak i również przestrzeń warsztatową, gdzie mogą odbywać się różnego rodzaju zajęcia. Tutaj radni już deklarują, że będą otwarci na mieszkańców i chcą, aby ta przestrzeń funkcjonowała tutaj publicznie. Drzwi będą otwarte dla mieszkańców – dodaje Bartosz Nowak.

To jest spora przestrzeń. Mamy salę sesyjną, w której będziemy się zbierać jako radni i debatować. Jest również miejsce biurowe dla zarządu, aneks kuchenny i dwa pokoje na warsztaty – dodaje Agnieszka Imiela-Sikora z Rady Osiedla Przedmieścia Oławskiego. 

W nowej siedzibie rady osiedla mają być organizowane zarówno spotkania zarządu, jak i warsztaty dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego.

 

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy