Nowa trasa spacerowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Piękna pogoda zachęca do wyjścia z domu, a Wrocław oferuje wiele miejsc, w których można spacerować. Które z nich najchętniej wybierają wrocławianie?

Każdy ma swoje własne ulubione miejsca i różne oczekiwania. Przede wszystkim jednak wrocławianie chcą, aby miejsca do spacerów były przyjazne dzieciom.

Wkrótce we Wrocławiu powstanie nowa trasa, która obejmie wschodnią część Kępy Mieszczańskiej. Spacerujący będą mogli podziwiać Odrę oraz wiele interesujących budynków.

Na pewno będą mieli do dyspozycji bulwar wypoczynkowy z ławkami, z miejscami spacerowymi. Dodatkowo będą mogli poobserwować urokliwe stare miasto od strony Uniwersytetu, z widokiem na wieżę kościoła garnizonowego, wieże kościoła św. Marii Magdaleny – opowiada Andrzej Całka, dyrektor do spraw przygotowania inwestycji z firmy Dom Development.

Prace trwają od niedawna, dlatego na zakończenie budowy trzeba będzie poczekać.

Budowa alei spacerowej rozpoczęła się już w bieżącym miesiącu. Będzie trwała do zakończenia roku 2020. Pierwsi spacerowicze będą mogli się pojawić już w początkiem roku 2021 – prognozuje Całka.

Bulwar powstaje we współpracy z urzędem miejskim. Jednym z warunków pozwolenia na budowę było poprawienie walorów estetycznych okolicy.

– Pomysł w ogóle zrodził się wspólnie z miastem. Miasto organizując przetarg na zakup nieruchomości postawiło pewne warunki, jednym z warunków były prace koncepcyjne. Przygotowaliśmy projekt koncepcyjny, który został uzgodniony i na tej podstawie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i według niego realizujemy ten bulwar – opisuje genezę projektu dyrektor.

Projekt został napisany wspólnie, ale jego sfinansowaniem i wykonaniem zajmuje się Dom Development.

Bardzo duże zaangażowane miasta i jego przedstawicieli w ten projekt, przygotowanie koncepcji wspólnie z naszymi architektami. Natomiast jeśli chodzi o finansowanie, to odcinek na długości działki Dom Development finansuje Dom DevelopmentCałka opowiada o kosztach przedsięwzięcia.

Cała trasa obejmie ulicę Księcia Witolda, ulicę Mostową oraz okolice Mostu Sikorskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy