Nowa wystawa w Krupa Gallery. „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień” to najnowsza wystawa, którą możemy zobaczyć w Krupa Art Foundation na wrocławskim Rynku. Jest to wystawa czasowa. Wernisaż tej wystawy odbył się 22 marca, ale wszyscy chętni będą mogli ją zobaczyć jeszcze do czerwca bieżącego roku.

Tak jak mówi sam tytuł, wystawa jest w bardzo ogólnym ujęciu o świetle i cieniu. Natomiast przyglądamy się temu zjawisku z bardzo wielu perspektyw. Trochę jest u nas duchowości, trochę metafizyki, trochę ezoteryki, ale też nauka, bo szczególnie nas interesuje właśnie ta granica między sztuką a nauką – mówi Anna Stec, kuratorka wystawy „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień”.

Łącznie na wystawie przedstawiono 31 eksponatów. 

Prace realizowane w różnych mediach. Od filmów wideo, przez obiekty, po malarstwo, a także fotografia – mówi Anna Stec, kuratorka wystawy „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień”.

Wystawa ma kilkunastu autorów. Tworzyli ją artyści zarówno z Polski, jak i z zagranicy, między innymi z Hiszpanii, Brazylii i Australii.

Moja praca jest dedykowana manufakturom, w których na Malcie wykonują ręcznie, mozolnie fajerwerki. W czasach, gdzie wszystko w Chinach jest maszynowo wykonywane. Wypaliłem w tekturze, czyli też taki właśnie mozolnie, w żmudny sposób, jak ci pracownicy manufaktur – mówi Tomasz Dobiszewski, jeden z autorów wystawy „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień”.

Tytuł naszej pracy po polsku brzmi „Lekka rozkosz i światło”. Opowiada właśnie o naszej jakby fascynacji światłem i przyjemności z obcowania z tym światłem – mówi Aga Jarząb, współautorka pracy KinoManual, wystawa „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień”.

Praca nazywa się „Every Man and Every Woman is a Star”. To jest cytat bardzo znanego angielskiego okultysty Aleistera Crowley’a, który postulował to, że zamiast szukać przejawów duchowości na zewnątrz siebie, powinniśmy skierować się do swojego wnętrza. Praca ma formę dłoni otwartej, gdzie palce i materia dłoni jest narysowana przy pomocy kolejnych słów tego cytatu – mówi Michał Frydrych, jeden z autorów wystawy „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień”.

 -Wystawa potrwa do 9 czerwca. W trakcie trwania wystawy zaprosimy jeszcze na kilka wydarzeń towarzyszących, na performance, na warsztaty – mówi Anna Stec, kuratorka wystawy „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień”

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy