Nowe autobusy elektryczne przyjadą do Jeleniej Góry

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ciche i bezemisyjne. Takie są autobusy w Jeleniej Górze. W tej chwili jest ich dokładnie 20, ale właśnie podpisano przetarg na kolejne elektryki, którymi będą podróżować mieszkańcy i turyści. 

Podpisaliśmy umowę na zakup czterech autobusów firmy Yutong. To jest firma, która już jest znana w Jeleniej Górze z tego względu, że w zeszłym roku zakupiliśmy 20 autobusów, które jeżdżą już po Jeleniej Górze ponad pół roku. Bardzo dobrze się sprawdzają, przejeżdżają ponad 350 kilometrów. W porównaniu z autobusami spalinowymi jest duża różnica, są tańsze w eksploatacji — mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W elektrobusach znajdzie się ogrzewanie, klimatyzacja, monitoring wizyjny. W pojazdach będzie również miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Elektryczne autobusy u nas już funkcjonują praktycznie pół roku. Dlaczego warto? Myślę, że pierwsza rzecz to jest ekologia. Wszystkie autobusy, które do tej pory mieliśmy przed elektrykami, były autobusami spalinowymi. Teraz mamy 20 autobusów elektrycznych, praktycznie zeroemisyjnych. To jest jedna rzecz, a z drugiej strony oczywiście ekonomia, czyli koszty eksploatacji takich autobusów, jeżeli chodzi o zużycie, to jest połowa kosztów autobusu na olej napędowy- mówi Michał Palewicz. Członek zarządu MZK w Jeleniej Górze.

Termin realizacji zamówienia to 15 maja 2025 roku.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy