Nowe Centrum Aktywności Lokalnej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Przedmieściu Oławskim przy ul. Prądzyńskiego zostało zaprezentowane nowe centrum aktywności lokalnej. Cel tego miejsca, to łamanie barier.

– Jesteśmy tutaj dla mieszkańców, chcemy z nimi współpracować i współtworzyć to miejsce. Nasz główny cel, to stworzenie sąsiedztwa bez płotów i barier – mówi Agata Bulicz, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Centrum aktywności będzie zarządzane przez organizacje pozarządową. Miasto stworzyło miejsce, które ma służyć do integracji lokalnej społeczności. Rewitalizacja budynku pomiędzy kamienicami nie była łatwa.

– Udało nam się tę przestrzeń zupełnie odmienić, nadać jej nową funkcję. To miejsce wyglądało bardzo źle było zdewastowane i zniszczone. Dziś mamy piękny obiekt – podkreśla prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Miejsce ma ponad tysiąc metrów kwadratowych. Składa się z dużych pomieszczeń. W środku znajduje się miedzy innymi duża sala konferencyjna na ponad sto osób, gdzie mogą się również odbywać spotkania dla mieszkańców.

– Tutaj jesteśmy w atrium tego obiektu, które jest symboliczne zamknięte schodami, które mogą być widownią, tu się mogą odbywać koncerty. W parterze znajdują się dwie sale warsztatowe – dodaje Agata Bulicz.

Na pierwszym piętrze znajduje duża sala do tańca i do fitnessu, a także odkryty taras z częścią zieloną. Budynek w całości jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Miejsce ma także pomagać organizacjom pozarządowym, jak fundacji wrocławskie hospicjum dla dzieci.

– Kubatura pomieszczeń wskazuje, że, jak najbardziej będzie przydatna i to nie tylko naszej organizacji, ale także innym. Mogą się tutaj odbywać Dni Dziecka, Mikołajki i inne wydarzenia – komentuje Beata Hernik, prezes fundacji wrocławskie hospicjum dla dzieci.

Otwarcie centrum aktywności lokalnej jest planowane na pierwszy dzień wiosny, 21 marca.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy