Nowe Centrum Mediacji w Wyższej Szkole Handlowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyższa Szkoły Handlowa we Wrocławiu uruchomiła Centrum Mediacji, które oferuje studentom nieodpłatne spotkania. Dialog prowadzi dr Barbara Kobzarska-Bar.

– Zauważyłam w czasie swojej wieloletniej praktyki jako nauczyciel i trener komunikacji, że mamy problemy z dogadaniem się. Zwłaszcza teraz w czasie pandemii te wszystkie konflikty, które były, myślę, że nabrzmiały. Nasze centrum działa od 1 maja, ale tak naprawdę będzie działać, jak studenci wrócą do stacjonarnej nauki – mówi Barbara Kobzarska-Bar, mediatorka, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu.

Mediacje to dialog między stronami, którym kieruje mediator. Tak, aby strony mogły się usłyszeć i uzgodnić najlepsze rozwiązanie konfliktu. Oferta ta skierowana jest do studentów Wyższej Szkoły Handlowej.

– Może przyjść każdy student z naszej uczelni, który uważa, że nie może dojść do porozumienia z innymi. Sprawę do mediatora może również zgłosić administracja uczelni, czyli dziekanat, a także inne działy, jeżeli zauważą, że jest jakiś konflikt. Wtedy ja zwracam się z pytaniem do poszczególnych osób, czy chciałyby dojść do porozumienia – podkreśla Barbara Kobzarska-Bar, mediatorka, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu.

Mediacja jest dobrowolna, bezstronna, neutralna wobec przedmiotu sprawy, a także poufna, czyli objęta tajemnicą. Mediatora muszą zaakceptować obie strony konfliktu.

– Kiedy jest jakiś spór to zwykle emocje biorą górę, a wtedy naszymi słowami nie rządzimy my sami, dobrze w takiej sytuacji zaczerpnąć rady mediatora – zaznacza Barbara Kobzarska-Bar.

Wszelkie informacje i numer do mediatora można znaleźć na stronie internetowej Wyższej Szkoły Handlowej.

– Jest tam pełny opis tego, czym się zajmuje centrum, a także warunki i reguły dotyczące tego, kto może wziąć udział w mediacjach. Tam jest również kontakt do mnie, czyli do mediatora – dodaje Barbara Kobzarska-Bar.

Mediatorka podkreśla, że każdy konflikt da się rozwiązać.

– Mediator jest od tego, żeby pomóc się dogadać, a w czym ma pomóc, to już zależy od studenta – zaznacza Barbara Kobzarska-Bar.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy