Nowe inwestycje, pojazdy i etaty dla strażaków w Powiecie Wrocławskim

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Nowe etaty i pojazdy dla strażaków, a także nowe inwestycje planowane są w Powiecie Wrocławskim. Państwowa Straż Pożarna zyska wiele, a jeszcze więcej mieszkańcy, których bezpieczeństwo się poprawi.

W okolicach Kobierzyc, Kątów Wrocławskich i Jordanowa powstanie Centrum Ratownicze. Nowe miejsce powstanie w Tyńcu. Ma być to taka stacja, która będzie zabezpieczała wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić w tych fabrykach w Biskupicach Podgórnych, ale także ma ona poprawić bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

We Wrocławiu także rozbudujemy Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem przy ulicy Borowskiej. Zmiany, które wystąpiły w systemie powiadomienia ratunkowego i przyjmowania numerów trzycyfrowych powodują konieczność integracji w kompleksie przy ulicy Borowskiej, żeby koordynacja była w jednym miejscu – mówi nadbryg. dr inż. Adam Konieczny, zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

To będzie pierwsze takie miejsce w Polsce, które w tak zintegrowany sposób w jednej serwerowni będzie obsługiwało aż trzy systemy. Są plany także zwiększenia etatów dla strażaków w Powiecie Wrocławskim.

Ponad 100 etatów w przyszłym roku trafi do jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej, aby nie było już problemów ze zbyt małym stanem osobowym w jednostce. Chcemy doprowadzić do tego, aby siedem osób pracowało w zespole – dodaje nadbryg. dr inż. Adam Konieczny.

Państwowa Straż Pożarna także planuje inwestycje sprzętowe na Dolnym Śląsku.

Uda nam się zakupić 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Państwowej Straży Pożarnej i 20 dla Ochotniczej Straży Pożarnej. To bardzo duża inwestycja, wielomilionowa – dodaje nadbryg. dr inż. Adam Konieczny.

Warto dodać, że w tym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy