Nowe inwestycje przy Stadionie Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie… boisko. Przy Stadionie Wrocław, największej arenie sportowych zmagań w mieście, powstanie nowoczesny kompleks trzech boisk ze sztuczną nawierzchnią.

Jak tylko pogoda pozwoli, rozpoczną się prace przy budowie boisk sztucznych przy Stadionie Wrocław. To będzie na parkingu od strony alei Śląskiej. Będą to trzy boiska, które będzie można połączyć w jeden plac do gry, mniej więcej o wymiarach 75 x 45 m – mówi Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Wstęp na boiska będzie płatny. Będzie można je wynająć poprzez telefon, internet lub bezpośrednio na miejscu. Oprócz boisk stanie sześć szatni, a także biuro inwestora, który będzie dzielił się zyskami ze Stadionem Wrocław. Liderem konsorcjum jest firma BK Turismo.

To boisko powstaje z takich gotowych płyt, paneli, to jest dosyć prosta konstrukcja. Oprócz tego zostaną jeszcze dostawione lampy, oświetlenia o mocy 400 luksów, także będzie można tu grać po zmroku – dodaje Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Oprócz Factory Sport Center, przy Stadionie Wrocław ma powstać więcej atrakcji.

Tereny między stadionem a rzeką są stopniowo zagospodorywane, my tam mamy teraz duży plac zabaw dla dzieci, niewielkie boisko w kolejce do realizacji. Czekają kolejne do siatkówki plażowej. Na samej esplanadzie mamy dwa boiska do koszykówki ulicznej. Będziemy dokładać kolejne atrakcje, żeby to było miejsce, w którym można aktywnie spędzać czas – wyjaśnia Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Czas powstawania boisk wynosi trzy tygodnie, a więc do otwarcia Factory Sport Center może dojść jeszcze w marcu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy