Nowe inwestycje w gminie Kobierzyce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Kobierzyce cały czas pracuje. Jakie nowe inwestycje planowane są w najbliższym czasie?

Kobierzyce to prężnie rozwijająca się gmina. Cały czas realizowane są kolejne inwestycje, dzięki którym poziom życia mieszkańców rośnie.

Nasze główne inwestycje to budowa kanalizacji i szkół. To priorytety, które realizujemy już od kilku lat — mówi zastępca wójta gminy Kobierzyce, Piotr Kopeć.

Kanalizacyjna rewolucja to jeden z ważniejszych projektów gminy Kobierzyce. Mieszkańcy od wielu lat czekali na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej. 

Jesteśmy na etapie ostatnich miejscowość, w których ta kanalizacja jest wykonywana. Przymierzamy się do uruchomienia systemów i namawiamy mieszkańców do tego, aby wykonywali już projekty przyłączy — dodaje Piotr Kopeć.

Oprócz tego gmina cały czas skupia się na edukacji. Budowane są kolejne szkoły i przedszkola dla najmłodszych mieszkańców Kobierzyc.

W tej chwili realizujemy budowę nowej szkoły, rozstrzygnęliśmy również przetarg na budowę przedszkola w Wysokiej, które powstanie już w tym roku — wyjaśnia Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Jednak jedną z najnowszych inwestycji, która pochłonie najwięcej pieniędzy, będzie budowa autostrady A4 w nowym korytarzu. Czy budowa wpłynie na życie mieszkańców Kobierzyc?

Droga A4 nie była nigdy w planach miejscowych, wobec tego będzie to całkiem nowe dla mieszkańców. Ta droga będzie jednak przebiegać przez południe, czyli w tych mniej zagospodarowanych terenach naszej gminy i bez konieczności wyburzania domów, na co się absolutnie nie zgadzamy — dodaje zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Póki co przygotowanych jest 9 propozycji przebiegu autostrady A4, której koszt może pochłonąć około 8 miliardów złotych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy