Nowe inwestycje w Gminie Trzebnica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Gminie Trzebnica wykonywane są kolejne inwestycje. Jedną z nich jest remont drogi od Przyborowa do Koniowa.

Koniowo leży na granicy Gminy Trzebnica z Doliną Baryczy. Znajdują się tam lasy i stawy. To również miejsce znane wśród miłośników grzybobrania i połowów ryb. Już niedługo mieszkańcy będą mogli częściej wybierać się w to miejsce. Obecnie remontowana jest droga, która połączy Przyborowo z Koniowem. Gotowy jest już pierwszy etap tej inwestycji.

Jesteśmy właśnie po pierwszym etapie wykonania odcinka Przyborów-Koniowo. To był najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny odcinek. W drugim etapie połączymy już Przyborów z Koniowem. Muszę powiedzieć, że ten cały rejon: Przyborów, Ujeździec, Koniowo, Domanowice – został ostatnio gruntownie wyremontowany. Chciałbym podziękować radnemu Zenobiuszowi Modliborskiemu, który dba właśnie o ten teren, radnemu Mariuszowi Szkaradzińskiemu i wszystkim sołtysom z tego terenu — mówi Marek Długozima, burmistrz Gminy Trzebnica.

Jesteśmy wdzięczni burmistrzowi, że przychylił się do naszych i mieszkańców próśb. Szybko zareagował na problem. Marek Długozima ma na uwadze infrastrukturę drogową i prowadzi zrównoważony rozwój naszej gminy — dodaje Zenobiusz Modliborski, radny Rady Miejskiej w Trzebnicy. 

W najbliższym czasie ma powstać również budowa drogi z Ujeźdzca Małego. Będzie to skrót ułatwiający dojazd do zakładów pracy.

Ten odcinek drogi jest bardzo często uczęszczany – zarówno przez mieszkańców, jak i w weekendy przez wrocławian, z uwagi na to, że znajdują się tutaj tereny leśne, można pojeździć tu rowerem lub udać się nad staw — opowiada Zenobiusz Modliborski.

W ramach budżetu obywatelskiego Gminy Trzebnica powstanie również chodnik w Ujeźdzcu Małym, a także ścieżki rowerowe.

To jest też ważne w kontekście Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. Gmina jest członkiem stowarzyszenia Rzeczpospolita Dolnośląska, w ramach której wybudowane będą ścieżki rowerowe. A to jest bardzo istotne, bo dzisiaj wypoczynek i rekreacja są ważnym elementem w życiu człowieka. Weźmy pod uwagę np. COVID-19 – po chorobie jest wskazana rehabilitacja, a rehabilitację na rowerze umożliwią właśnie ścieżki rowerowe. To bardzo ważne i priorytetowe zadanie dla Gminy Trzebnica — wyjaśnia Marek Długozima.

Dzięki połączeniu z obecnie powstającą ścieżką pomiędzy Książęcą Wsią a Gruszeczką, mieszkańcy gminy będą mogli swobodnie przejechać na rowerze aż do Milicza i Żmigrodu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy