Nowe inwestycje w powiecie wrocławskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powiat wrocławski cały czas prężnie się rozwija. Najlepszym dowodem na to są inwestycje, które Starostwo Powiatowe realizuje w Kiełczowie i Bielawie.

Mieszkańcy Kiełczowa doczekali się drogi przy ulicy Wilczyckiej z przejściem dla pieszych, chodnikami, z minirondem – mówi Katarzyna Szkirfan, sołtyska Kiełczowa. 

W 2016 roku zaczęliśmy pierwsze rozmowy z panem starostą, było spotkanie z mieszkańcami. Od 2018 zaczęły się prace nad projektem, który będzie zrealizowany w dwóch etapach. Pierwszy etap to droga Wilczycka, która jest właśnie wybudowana, z rondem, do ulicy Wrocławskiej. Drugi etap to ulica Rzeczna – mówi Anna Chmielewska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wrocławskiego. 

To bardzo ważna inwestycja, jedna z ważniejszych. Mieszkańcy czekali na wybudowanie tej drogi. Mamy w końcu szeroką jezdnię,  przede wszystkim bezpieczne przejścia dla pieszych, chodniki, ciągi piesze – mówi Katarzyna Szkirfan, sołtyska Kiełczowa.

Z inwestycji zadowoleni są również mieszkańcy, do których należy pani Helena, której dom stoi tuż przy nowej drodze. 

Jest wspaniale, bo kiedyś to była okropność. Dzieci nie mogły normalnie chodzić do szkoły, bo jak samochód jechał, to do rowów uciekały. To był koszmar – mówi Helena, mieszkanka Kiełczowa.

Kolejnym miejscem, w którym pojawiają się nowe inwestycje jest Bielawa. 

Bielawa jest miejscowością przytulną, ciekawą, bardzo atrakcyjną – mówi Wiesław Zając, Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

W tej chwili będziemy chcieli zakończyć sprawy z bezpieczeństwem drogowym, poprzez wybudowanie przejść we wsi – mówi Janusz Grzechnik, sołtys Bielawy. 

Z tego, co widać, nie pragną wielkich inwestycji. Ograniczają się do tego, co jest im najbardziej potrzebne, a najbardziej potrzebne jest im bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo cechuje się drobnymi rzeczami – mówi Wiesław Zając, Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Lustra, które umożliwiają wyjeżdżanie z tych naszych podporządkowanych, gminnych dróg. To wszystko jest pod kątem prostym i zarośnięte – mówi Janusz Grzechnik, sołtys Bielawy. 

Wyjazd stąd jest bardzo utrudniony ze względu na drzewo, które tutaj rośnie i zasłania widok. Dużo większą potrzebą tej miejscowości są wyniesione przejścia dla pieszych, szczególnie przy głównym skrzyżowaniu – mówi Anna, mieszkanka Bielawy. 

Najważniejsza rzeczą w powiecie jest znaleźć konsensus dla tych spraw – mówi Wiesław Zając, Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy