Nowe kierunki na DSW odpowiadają na światowe trendy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dietetyka, kosmetologia, a także psychologia w biznesie to nowe trzy kierunki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, które już od października odpowiedzą na najważniejsze trendy rynku pracy.

– Planujemy dwa, na jeden z kierunków dostaliśmy już akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Kierunki, które planujemy otworzyć to dietetyka i promocja zdrowia, kosmetologia, która na ten moment jest jeszcze w przygotowaniu i psychologia w biznesie – mówi Hubert Zieliński, dyrektor biura rekrutacji DSW.

Pracuję w swoim zawodzie 17 lat. Nie wyobrażam sobie innej drogi, a to jest coś, co mnie przekonuje. Przede wszystkim jest to zawód z pasją, który daje ogromną satysfakcję w każdym dniu pracy z klientem/pacjentem, który do nas przychodzi i wystarczy jeden mały uśmiech tak naprawdę i daje nam ogromną satysfakcję. To, co mnie przekonuje to przede wszystkim to, że jest to pewnego rodzaju zawód, który nigdy nie zostanie zautomatyzowany, bo nic nie zastąpi ludzkich rąk – podkreśla Julita Florczak, kosmetolog.

– W dzisiejszych czasach jest coraz większy problem z otyłością i nie jest to już tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny, dlatego coraz więcej osób będzie potrzebowało pomocy specjalisty. Zwłaszcza, że w internecie jest dużo sprzecznych informacji, właściwie nie wiadomo, od czego zacząć – mówi Joanna Mulik-Buczma, dyrektor programowa kierunku dietetyka i promocja zdrowia DSW.

Na studentów kosmetologii czekają cztery specjalizacje.

– Eko-kosmetyka w dążeniu do trendów „blisko z naturą”, modelowanie sylwetki z elementami suplementacji, odnowa biologiczna wellness oraz wizaż i stylizacja z elementami charakteryzacji – dodaje Julita Florczak, kosmetolog.

Około 53% kobiet i 68% mężczyzn w Polsce ma nadmierną masę ciała, a 25% Polaków choruje na otyłość. 4 marca obchodzimy Światowy Dzień Otyłości. Dla tych, którzy będą chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o kierunku Dietetyka i Promocja zdrowia zostanie zorganizowane specjalne spotkanie online 29 czerwca o godzinie 16:00. Wystarczy się zapisać.

– Na studiach będą zajęcia z podstaw chemii, biologii, anatomii człowieka, fizjologii, mikrobiologii, ale także zajęcia bardziej praktyczne  z technologii żywności, dietetyki, psychodietetyki. W szczególności psychodietetyka jest bardzo ważna , żeby umieć podejść do pacjenta , bo każdy człowiek jest inny – wspomina Joanna Mulik-Buczma, dyrektor programowa kierunku dietetyka i promocja zdrowia DSW.

Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W przypadku Dietetyki i Poradnictwa rekrutacja na ten moment idzie nam bardzo dobrze. To wynika przede wszystkim z tego, że my planujemy i chcemy realizować te kierunki bardzo praktycznie, co bardzo mocno podkreślamy i co jest spełnieniem oczekiwań naszych kandydatów – podsumowuje Hubert Zieliński, dyrektor biura rekrutacji DSW.