Nowe koło UWr tworzy konferencję i szuka prelegentów!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Uniwersytecie Wrocławskim przy Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy' ego Brandta powstało nowe koło naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich. Koło to tworzy wiele studentów z różnych kierunków.

– Dzięki temu, że interdyscyplinarność łączy w naszej idei koła przede wszystkim: socjologię, prawo, ekonomię, to pozwala nam na patrzenie się z różnych perspektyw na różne tematy – mówi Dorota Świątek, koło naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich UWr.

To była przyczyna powstania tego nowego koła na Uniwersytecie Wrocławskim. Studenci chcą patrzeć na różne tematy z wielu perspektyw. Teraz głównym celem koła jest zorganizowanie I Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej i będzie ona dotyczyć wielu tematów.

– Jak obecnie kształtuje się aktywność obywatelska w Polsce, a także w Europie. Jak wygląda nasza integracja, czy jak wygląda sytuacja pandemiczna pod względem ruchów społecznych, jak one się obecnie kształtują – podkreśla Dorota Świątek.

Wydarzenie jest utworzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Teraz trwa nabór prelegentów do konferencji.

– Konferencja jest nastawiona na promowanie młodych talentów naukowych wśród studentów, jak i doktorantów. Dlatego też mamy nadzieję, że wiele osób dołączy do tworzenia z nami tego wydarzenia – mówi Aleksandra Boroń, koło naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich UWr.

Do 20 marca koło czeka na zgłoszenia prelegentów, taki dokument można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

– Do 23 marca osoby zainteresowane, czyli prelegenci także są zobligowani do tego, aby przesłać do nas abstrakt – dodaje Aleksandra Boroń.

Jest to streszczenie referatu naukowego. Konferencja odbędzie się online 23 i 24 kwietnia.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy