Nowe kosze na wrocławskich Krzykach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na wrocławskich Krzykach zmieni się wykonawca, który odpowiada za odbiór odpadów komunalnych. Od 1 marca za wywóz śmieci odpowiedzialne będzie konsorcjum Chemeko - System i ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji. Dla mieszkańców oznacza to również wymianę pojemników na śmieci.

Do tej pory była to firma FBSerwis Wrocław Sp. z o.o. Od 1 marca konsorcjum firm Chemeko – System i ENERIS. Wymiana odbierającego odpady oznacza wymianę wszystkich pojemników, dlatego że pojemniki są własnością firmy i wykonawca, kończąc świadczenie usługi, musi zabrać swój sprzęt, w tym pojemniki – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu Wrocław.

Nowy wykonawca systematycznie od stycznia podstawia nowe pojemniki. Łącznie do wymiany jest niemalże 120 tysięcy sztuk, dlatego żeby wszystko przebiegło sprawnie i bez szkody dla mieszkańca, pojemniki są podstawiane przez nowego wykonawcę, a firma FBSerwis, która świadczy usługi do końca lutego, zabierze swoje pojemniki najpóźniej w połowie marca. Wszystko po to, żeby zapewnić płynność.

Aktualnie w zasadzie większość nowych pojemników jest rozstawiona. FBSerwis powoli zabiera swoje pojemniki. Zasada jest taka, że jeśli kończy się odbiór danej frakcji, to z dniem ostatniego odbioru lub kilka dni później, FBSerwis powinien zabrać swój pojemnik. Na czas przejściowy ma dostarczyć mieszkańcom worki – dodaje Dorota Witkowska z Ekosystemu Wrocław.

Jeśli przy danej nieruchomości postawiony jest pojemnik Chemeko – Eneris, mieszkańcy mogą skorzystać także z niego, gdyż obecny wykonawca ma obowiązek odbierać odpady niezależnie od tego, w czyich są pojemnikach. Co ważne, z tej możliwości należy korzystać tylko w określonych sytuacjach, dlatego…

Jeśli mamy podwójne zestawy albo widzimy, że są dwa pojemniki na papier lub szkło, to korzystajmy w lutym jeszcze z pojemnika oznaczonego logo FBSerwis. Jeśli mamy system workowy i zbieramy odpady w workach, to pamiętajmy, żeby wystawić worek na dzień odbioru. Nie oczekiwać, że wykonawca wejdzie na posesję i zabierze worek, tylko wystawić go w miejsce gromadzenia odpadów, tak, żeby wykonawca mógł na spokojnie zabrać worek. Inaczej może być tak, że nie odbierzemy odpadów, gdyż wykonawcy nie wchodzą na posesję – podkreśla Dorota Witkowska z Ekosystemu Wrocław.

Najbardziej aktualny harmonogram odbiorów śmieci znajduje się na stronie Ekosystemu. Ten papierowy niebawem zostanie dostarczony mieszkańcom. Ekosystem podkreśla, że w razie wątpliwości lub nieprawidłowości, można wysłać zgłoszenie online lub zadzwonić na infolinię.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy