Nowe linie autobusowe dla mieszkańców ościennych gmin

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Żórawina, Siechnice, Kobierzyce, Czernica i Kąty Wrocławskie te gminy od soboty 21 sierpnia będą mogły korzystać z nowych linii autobusowych. Autobusy będą wyposażone w nowoczesny system hamowania i kamery, które pozwalają zwiększyć pole widzenia kierowcy, to wszystko ma się przełożyć na większe bezpieczeństwo mieszkańców.
  • Po 2 latach usilnych starań udaje nam się połączyć siły i 6 gmin tworzy coś wyjątkowego 7 milionów wozokilometrów przez następne 5 lat. Tysiące pasażerów każdego dnia, 158 przystanków, nowe linie, nowe połączenia z gminami ościennymi, co nie bez znaczenia jest w świetle 1 września i nowych uczniów, którzy będą chcieli do szkoły przyjechać komfortowo i bezpiecznie – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Już od najbliższej soboty, czyli 21 sierpnia uruchamiamy 10 nowych połączeń aglomeracyjnych, de facto 9 z tych linii to są całkowicie nowe połączenia i jedno połączenie, które zmieni swojego operatora, ale wyjeżdża również autobus linii 612 poza granice Wrocławia – mówi Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektorka wydziału transportu UM Wrocławia.

Wszystkie linie mają za zadanie zwiększyć komfort mieszkańców ościennych gmin w podróży do Wrocławia. Autobus 920 połączy Czernicę, Siechnice z Galerią Dominikańską. Linie 907, 909, 927 L, 927 P, 933 i 947 połączą Kąty Wrocławskie z węzłami przesiadkowymi na Nowym Dworze i Oporowie. Linia 903 połączy Żórawinę i Siechnice z Gajem i Tarnogajem. Linia 913 Żórawinę i Kobierzyce z Parkiem Południowym i Krzykami. Zmodyfikowana zostanie także trasa 612.

Ten projekt, który tak naprawdę wychodzi naprzeciw mieszkańców, bo te autobusy będą służyły mieszkańcom, wprawdzie mamy komunikację zbiorową, która łączy wszystkie miejscowości z Wrocławiem, ale każdy autobus, każda linia, każdy przystanek to kolejne udogodnieni, kolejna szansa dla mieszkańców, żeby dostali się do Wrocławia i z powrotem – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Nasi mieszkańcy, tuż pod Wrocławiem, będą mieli tak wspaniały, zorganizowany i przede wszystkim bezpieczny transport – mówi Włodzimierz Chlebosz, wójt gminy Czernica.

Autobusy są wyposażone w nowoczesny system hamowania oraz system bezpieczeństwa, który pozwoli kierowcy zidentyfikować poruszający się obiekt. Dzięki czemu będzie mógł zareagować.

To są nowoczesne autobusy Mercedes Conecto, wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Przede wszystkim asystenta martwego pola, my zamówiliśmy już pierwsze takie autobusy na kontrakt, który obsługuje połączenia między Wrocławiem i Wisznią Małą, to już się staje standardem w naszych przetargach organizowanych przez Wrocław, a teraz mamy jeszcze dodatkowy system to jest asystent hamowania – dodaje Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektorka wydziału transportu UM Wrocławia.  

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które będzie miało komunikację miejską wyposażoną w te systemy.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy