Nowe miejsca pracy dla mieszkańców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Polityka zachęcania biznesu do inwestowania na terenie Gminy Siechnice przynosi rezultaty. Powstają nowe firmy oraz kolejne miejsca pracy.

Gmina realizuje swoje zadania w zakresie budowy infrastruktury drogowej z myślą o tym, żeby ten biznes się na terenie gminy pojawiał. Chodzi tu też o taki biznes, który uważamy za bardziej pożądany, niż inne jego rodzaje — mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Wśród inwestycji znajduje się między innymi budowa drogi przy ulicy Grabskiego w Siechnicach, która rodziła wiele kontrowersji, a przy której obecnie znajdują się nowe inwestycje gospodarcze, istotne dla rozwoju gminy.

Pierwszy wówczas zakład firmy Tools, teraz już od ubiegłego roku obserwujemy kolejne inwestycje. Buduje się, to co dla mnie bardzo ważne, kolejny kilkukondygnacyjny biurowiec o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych, więc to wprost, przeliczając rocznie, ok. 100 tysięcy dodatkowego podatku od nieruchomości. To także biurowiec, w którym zostanie utworzonych sporo nowych miejsc pracy — dodaje Milan Ušák.

Biurowiec to jednak nie jedyne miejsce pracy, które obecnie powstaje na terenie gminy. Dzięki inicjatywie mieszkańców i burmistrza, którym udało się zebrać podpisy, przy ulicy Opolskiej stanie nowy supermarket.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy