Nowe miejsca pracy. Lokalny biznes ze wsparciem Polskiej Strefy Inwestycji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
PREMO- Wrocław produkująca maszyny i urządzenia do młynów oraz elewatorów zbożowych otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu firma zbuduje nowy zakład oraz rozwinie dotychczasową działalność. 

Nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 5 milionów złotych. Utworzenie nowoczesnej hali przełoży się także na nowe miejsca pracy w regionie. 

Cieszymy się, kolejny inwestor, tym razem mikroprzedsiębiorca. Oczywiście w ostatnim czasie słyniemy z tych gigantycznych czy bardzo dużych inwestycji, ale mikroprzedsiębiorcy cieszą nas do kwadratu. Po pierwsze rodzinna firma, po drugie polska firma, po trzecie bardzo specyficzna branża, bo to są elementy do młynów, więc paradoksalnie możemy powiedzieć, że to, że codziennie na naszych stołach gości chleb to zasługa firmy PREMO. Cieszymy się, że firma ma też swoje plany i że chce się rozwijać. Miała kiedyś siedzibę we Wrocławiu, dzisiaj ma na ziemi w Miękini — mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z małego warsztatu remontowego utworzonego w 1959 roku powstało przedsiębiorstwo produkujące maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych. 

W roku 2002 kupiliśmy państwowe przedsiębiorstwo PREMO, które było w likwidacji i kontynuujemy jego produkcję. Teraz patrzymy w przyszłość. Chcemy się rozwijać dla nas w branży nieznanej, czyli w przemyśle motoryzacyjnym. Do tego czasu, nasza branża była związana z przemysłem zbożowo-młynarskim i do dzisiaj produkujemy urządzenia dla tej branży. Wsparcie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, umożliwi nam podjęcie dalszych działań i rozwijanie naszej firmy — mówi Grzegorz Osiński, dyrektor ds. Produkcji PREMO-Wrocław.

Przedsiębiorstwo, w którym aktualnie pracuje 15 osób, planuje zatrudnienie co najmniej 5 nowych pracowników. Trzech konfekcjonerów zajmujących się przygotowaniem produkcji oraz dwóch lakierników. 

Bardzo się cieszymy, że ta firma zainwestowała na terenie gminy Miękinia, że rozwija swój biznes. Działa w jednej branży, bardzo konkurencyjnej, bardzo ciekawej. Bardzo się cieszymy, że na terenie gminy Miękinia działają takie małe firmy. Zatrudniające po 15-20 osób. Cieszymy się, że gmina stwarza warunki dla ich dalszego rozwoju. Cieszymy się także tym, że na terenie gminy Miękinia inwestują duże firmy. I mamy nadzieję, że tego typu inwestycji, tego typu działań, spotkań z małymi, średnimi, dużymi inwestorami będzie znacznie więcej i wszystkich inwestorów serdecznie zapraszam do nas — mówi Łukasz Maciejewski, zastępca burmistrza gminy Miękinia.

 Nowy zakład ma powstać do końca lipca 2025 roku.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy