Nowe oblicze nadodrzańskiego podwórka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nadodrzańskie podwórka, aby były bardziej przyjazne dla mieszkańców, potrzebują renowacji. Plac zabawa, trochę zieleni czy miejsca parkingowe, na co zdecydują się mieszkańcy? Trwają konsultacje społeczne.

Z tym podwórkiem, jak z każdym niewyremontowanym, jest kilka problemów. May tak naprawdę klepisko, jest brudno, w czasie deszczu tworzą się kałuże. Nie powiem, że nie ma zieleni, ale jest ona źle zagospodarowana – mówi Izabela Duchnowska ze Stowarzyszenia Nowe Nadodrze.

Na prośbę mieszkańców 28 lipca rozpoczęły się konsultacje społeczne, które potrwają do 18 sierpnia. Każdy mieszkaniec Nadodrza może sam wyrazić swoją opinię.

Głównym kanałem konsultacyjnym jest formularz elektroniczny i dwa spotkania jedno na żywo drugie online. Te konsultacje prowadzi miasto Wrocław, we współpracy z nami. Nasza strona – Co tam na Nadodrzu także jest kanałem dla mieszkańców. Nie ma tam jeszcze formularza, ale będzie – dodaje aktywistka. 

Pomysł zagospodarowania na nowo nadodrzańskiego podwórka swoim patronatem objęła radna Rady Miejskiej Wrocławia – Jolanta Niezgodzka.

– To podwórko zgłosiłam do remontu w ubiegłym roku, bo mieszkańcy sami zasygnalizowali ten problem. Wspólnie udało się wywalczyć środki na dokumentację tego podwórka. One znalazły się w tym budżecie. W kolejnych latach będziemy starali się o pozyskanie środków na realizację  inwestycji – tłumaczy Jolanta Niezgodzka, Radna Rady Miejskiej Wrocławia.

Opinie mieszkańców zostaną przekazane projektantowi, koordynatorem koncepcji podwórka jest Zarząd Zasobu Komunalnego. Pieniądze na renowacje zostały uwzględnione w budżecie miejskim na rok 2020.

– Czy podwórko ma być parkingiem? Czy placem zabaw czy miejscem zielonym? O tym zadecydują mieszkańcy-  podsumowuje aktywistka.

– Jest to bardzo ważne, żeby mieszkańcy powiedzieli, czego najbardziej potrzebują, bo to oni będą z tego korzystać. Na pewno potrzebna jest osłona śmietnikowa, zmiana nawierzchni, zazielenieni czy stojak na rowery – podsumowuje radna. 

Do konsultacji są także zaproszeni najmłodsi.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy