Nowe oblicze Renomy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kultowy dom handlowy Renoma przejdzie kolejną przebudowę. W miejscu niektórych sklepów mają pojawić się restauracje i biura.

Wiemy, że Renoma to ikona wrocławskiej architektury, wiemy że to miejsce z historią i charakterem. Dlatego do koncepcji zmian, które zajdą w Renomie zaprosiliśmy zespół wybitnych architektów pod kierownictwem Pana Zbigniewa Maćkowa – mówi Paweł Słupski

W ubiegłym roku przeprowadzono badanie opinii publicznej wśród wrocławian. Zebrano głosy ponad 1000 respondentów, z których odpowiedzi wynika, że klienci oczekują większej oferty gastronomicznej. Przybędzie również nowoczesnych powierzchni biurowych, oprócz tego pozostaną tam usługi handlowe. Co o tych zmianach sądzą wrocławianie?

Zdania były podzielone, niektórym pomysł przypadł do gustu, inni uważali, że Renoma powinna wrócić na dawne tory architektoniczne z lat 30.

Według najnowszych badań, społeczne oczekiwania w stosunku do galerii handlowych zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Oprócz sklepów, klienci oczekują również miejsc, w których mogliby spędzić wspólnie czas np. przy posiłku.

– Mamy już projekt, współpracujemy z konserwatorem zabytków, zmieni się procent funkcjonowania tej części biurowej w stosunku do handlowej. Dolne kondygnacje pozostaną mocno aktywne pod względem handlowym i będą bardzo mocno rozwinięte pod względem gastronomicznym – mówi Paweł Słupski

Mówiąc o gastronomii, projektanci nie mają na myśli sieci popularnych fast foodów, ale o eleganckie restauracje z ogródkami, z których będą mogli korzystać również przechodnie. Nowy projekt dla wrocławskiej Renomy już jest, teraz pozostaje czekać na jego realizację.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy