Nowe oświetlenie i drogi w gminie Czernica

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Na terenie gminy Czernica zainstalowano nowe oświetlenie. Wszystko z myślą o mieszkańcach, bo jaśniej znaczy bezpieczniej.

– Coraz więcej kolejnych projektów ulic jest tworzonych, kolejne punkty świetlne powstają i będą powstawać – mówi wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

– W Dobrzykowicach na ulicach Polnej i Krótkiej zostało zainstalowane nowe oświetlenie wartość tych robót to ponad 100 tys. złotych – podkreśla Julia Wach, urząd gminy Czernica.

Kolejnym zadaniem gminy jest oświetlenie w Kamieńcu Wrocławskim.

– Tam pojawi się osiem punktów świetlnych na drodze wojewódzkiej nr. 455. Termin zakończenia prac to 20 września 2020 rok – dodaje Julia Wach, urząd gminy Czernica.

W gminie trwa także budowa nowych odcinków ulicy Usługowej, Magazynowej i Fabrycznej z infrastrukturą podziemną drogową i komunalną. Gmina Czernica już myśli o tym, co będzie po koronawirusie i jak udogodnić życie mieszkańcom.

Na terenie gminy Czernica pojawiło się także ponad sto nowych tabliczek z nazwami ulic. Część tabliczek zastąpiło najbardziej zniszczone stare oznakowanie.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy