Nowe pociągi Kolei Dolnośląskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Koleje Dolnośląskie rosną w siłę. We wtorek, 13 października, marszałek województwa dolnośląskiego - Cezary Przybylski - podpisał umowę na zakup nowych pociągów.

Dzięki podpisaniu takiej umowy na teren województwa dolnośląskiego trafi sześć nowoczesnych i ekologicznych pociągów, które mogą być zasilane prądem z sieci trakcyjnych lub olejem napędowym.  

Dolnośląskie będzie jednym z województw, w którym będą jeździć pociągi hybrydowe, a Koleje Dolnośląskie będą jedynym eksploatującym je przewoźnikiem, posiadającym je na własność – mówi Cezary Przybylski, 

Zwiększy to możliwość dojazdów na czas nawet do najbardziej odległych miejsc na Dolnym Śląsku, co odpowie na potrzeby pasażerów.

Dobrze oprócz tego, że często nie ma pociągów, wypadają z kursu. 

Uważam, że powinna być ta kolej bardzo rozbudowana, w sensie takim, że więcej przystanków powinno być, szczególnie w tej kolei miejskiej, gdyż jest to duże ułatwienie dla osób dojeżdżających do pracy. 

Druga linia mogłaby iść do Laskowic przez Wrocław Nadodrze, Chrząstawę i inne te osiedla. 

W czasie, kiedy ludzie  jeżdżą do szkoły i do pracy to w porządku, ale jest taka dwugodzinna przerwa i może by się jeszcze jeden pociąg wtedy przydał. 

Samorząd województwa dolnośląskiego jako drugie w Polsce zdecydowało się na zakup pociągów spalinowo-elektrycznych. Zwiększenie liczby pociągów wchodzących w skład Kolei Dolnośląskich ulepszy już i tak niezłą komunikację w regionie. 

Lepiej niż autobusy. Jest wygodnie, ciepło. 

Bardzo rzadko podróżuję, ale wtedy, kiedy mi się zdarza jest ok. 

W porządku. Jest czysto i przyjemnie. 

Dobrze. Na razie nie narzekamy. 

W porządku. Nie miała nigdy żadnych większych zastrzeżeń. 

Zakup pociągów spalinowo-elektrycznych to duży krok zarówno w stronę pasażerów, jak i ekologii.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy