Nowe przedszkole przy Alei Hallera gotowe. W wakacje remontowano wrocławskie placówki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wakacje powoli dobiegają końca, a to oznacza, że najmłodsi mieszkańcy Wrocławia będą wracać do żłobków, przedszkoli i szkół. W tym czasie miasto prowadziło remonty w tych placówkach, na które wydało łączną kwotę 21 mln złotych.
  • W tym roku prace remontowe realizowane są w 60 szkołach i przedszkolach oraz 18 żłobkach. Większość tych prac już się zakończyła lub kończy, ale część będzie realizowana w kolejnych miesiącach. Jeżeli chodzi o remonty, to w każdej placówce zakres tych prac budowlanych był inny, ale generalnie były to remonty i przebudowy bloków żywieniowych, boisk, wymiana okien i drzwi, oraz instalacji. Głównie też w szkołach ponadpodstawowych przygotowywane były pomieszczenia, które dotąd nie były pomieszczeniami edukacyjnymi. Sale lekcyjne były malowane, odświeżane i przygotowywane na przyjęcie półtora rocznika – mówi Monika Dubec, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Poza remontami trwały także budowy. Do użytku został oddany między innymi Zespoł Szkolno-Przedszkolny przy ul. Asfaltowej. Placówka wraz z przebudową drogi Asfaltowej i Lutosławskiego to koszt około 70 milionów złotych. Dofinansowana ze środków unijnych. 

Oprócz remontów, od września otwieramy nowe placówki: Zespół Szkolno – Przedszkolny przy ul. Asfaltowej. Ta placówka będzie docelowo dla 1200 uczniów z Wojszyc i Jagodna. Będzie to w pełni nowoczesna i komfortowa placówka – mówi Monika Dubec, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Przy Alei Hallera powstało przedszkole za niecałe 16 milionów złotych.

Jesteśmy na osiedlu Gajowice, na terenie przedszkola nr 141, a za moimi plecami widać nowoczesny budynek tego przedszkola, który zastąpił stary ponad czterdziestoletni wysłużony obiekt. Tak naprawdę, już na etapie przygotowania te wszystkie analizy pokazywały, że tego budynku nie opłaca się remontować, trzeba go zburzyć i zbudować nowy obiekt. Postanowiliśmy wykorzystać tę szansę i dzięki temu rozbudowaliśmy tę placówkę ze 150 miejsc do 200 – mówi Tomasz Jankowski, Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. 

Budowa przedszkola trwała ponad rok. Przedszkolaki będą miały do dyspozycji dwa place zabaw i ścieżkę sensoryczną. 

Budynek dwukondygnacyjny i jest wyposażony w 8 sal, gdzie dzieci będą uczęszczały na zajęcia. Dodatkowo powstało tutaj nowoczesne zaplecze kuchenne, jest własna stołówka, też są nowoczesne sanitariaty, magazynki i gabinety dla personelu. Ale to, co ważne, cały budynek też jest ekologiczny, na jego dachu znajdziemy instalację fotowoltaiczną, jest też zielony dach, jedną ze ścian będą pokrywały pnącza – mówi Tomasz Jankowski, Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. 

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy