Nowe radiowozy dolnośląskiej policji. Zobacz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowe radiowozy wkrótce pojawią się na Dolnym Śląsku. Sprawdziliśmy, jakie samochody zasiliły policyjną flotę. Wśród zakupionych modeli znalazły się radiowozy patrolowe i pojazdy specjalne. Pięćdziesiąt pięć nowych aut poprawi jakość pracy policjantów i zwiększy ich bezpieczeństwo podczas codziennej służby.

Flota policyjnych radiowozów dolnośląskiej policji zwiększyło się w kolejnych kilkadziesiąt nowych samochodów. Są to radiowozy zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane. Samochody osobowe, które będą wykorzystywane do pełnienia służby patrolowej, a także przez policjantów pionu kryminalnego. Furgony ze względu na specjalistyczne wyposażenie będą wykorzystywane do konkretnych zadań – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci z Dolnego Śląska mają nowe radiowozy

Koszty zakupionych pojazdów zostały podzielone między policyjny program modernizacji a ośrodki samorządowe. Inwestycja wyniosła ponad 8 milionów złotych. 

Zostały sfinansowane częściowo ze środków pochodzących z programu modernizacji Policji w ramach dostaw centralnych realizowanych przez komendę główną policji, a częściowo przez samorządy lokalne województwa dolnośląskiego. Radiowozy trafią  do jednostek terenowych do komend miejskich i powiatowych na terenie Dolnego Śląska, ale też do poszczególnych komórek Komendy Wojewódzkiej – dodaje Rynkiewicz.

Radiowozy policyjne z nowoczesnym wyposażeniem

Nowe samochody przede wszystkim pomogą policjantomw codziennej służbie. Niektóre z nich z uwagi na specjalistyczne wyposażenie taki jak ambulans kryminalistyczny czy ambulans poczty specjalnej będą wykorzystywane do konkretnych działań.

Konkretny zastrzyki jeżeli chodzi o liczbę samochodów o jakie zostanie powiększona flota policyjnych radiowozów garnizonu do  lnośląskiego. Zostały one przygotowane zgodnie z wcześniejszą specyfikacją dostarczona przez funkcjonariusz. Spełniają wszelkie wymogi związane z bezpieczeństwem i stanowią konkretne wsparcie techniczne w codziennej służby policjantów – komentuje Rynkiewicz.

Flota radiowozów powoli trafia do dolnośląskiej policji. – Już są przydzielane na konkretne jednostki. Część z nich zostanie dopiero przydzielona do konkretnych jednostek terenowych komend miejskich i powiatowych dolnośląskiego garnizonu – podsumowuje Rynkiewicz.

Samochody psiadają najnowocześniejsze wyposażenie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy