Nowe samochody dla OSP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Prawie 27 milionów na nowe samochody dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Ile jednostek otrzyma promesy?

24 czerwca w pomieszczeniu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej nastąpiło uroczyste wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa dolnośląskiego.

Chcemy złożyć serdeczne gratulacje, już niedługo w garażach OSP znajdą się nowe wozy strażackie. To inwestycja w bezpieczeństwo — mówi Paweł Hreniak, poseł na sejm RP.

Podczas uroczystości zostały wręczone promesy na zakup 37 nowych wozów. Co to oznacza dla obdarowanych gmin województwa dolnośląskiego? 

Zastąpienie starych 30-letnich samochodów to przeskok technologiczny, dzięki czemu będziemy mogli prowadzić akcje skuteczniej i w krótszym czasie — wyjaśnia Arkadiusz Kulig, Komendant Gminny OSP w Marcinowicach.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz NFOŚiGW i Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W centum naszego środowiska jest człowiek, wszystko robimy po to, aby lepiej się nam żyło. Niezmiernie mi miło, że te środki finansowe idą na naprawdę dobry cel — tłumaczy Łukasz Kasztelowicz, Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Dzięki nowym wozom Ochotnicze Straże Pożarne będą mogły jeszcze sprawniej walczyć z pożarami i pomagać mieszkańcom.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy