Nowe szkolenia dla kierowców MPK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Więcej godzin szkoleń dla nowych pracowników i weryfikacja najbardziej kolizyjnych miejsc na trasach. To tylko część założeń MPK na ten rok, które mają usprawnić pracę kierowców i zwiększyć komfort pasażerów.

Nowe szkolenia dla kierowców MPK obejmą nie tylko nowych, ale także doświadczonych pracowników. Zajęcia będą głównie związane z doskonaleniem jazdy i nauki sprawnego reagowania na wszelkie usterki.

Poprawa bezpieczeństwa i redukcja liczby zatrzymań i wykolejeń, bo trzeba to jasno zaznaczyć. Nie tylko ważny jest stan torowisk, ale także często zbyt szybka jazda naszych prowadzących. Nad tym chcemy zapanować. Będziemy częściej korzystać z usług tajemniczego klienta po to, abyśmy na bieżąco mogli kontrolować prace naszych kierowców – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK.

Każdy nowy kierowca autobusu spędzi co najmniej 60 godzin pod okiem patrona, czyli doświadczonego kierowcy. Przejdzie  także kontrolę techniki jazdy po okresie próbnym. To tylko część planowych zmian, wszystko po to, aby zarówno pracownicy, ja i pasażerowie czuli się bezpieczniej.

Pasażerowie zapytani o konieczność przeprowadzenia nowych szkoleń, są jednogłośni. Taka inicjatywa z pewnością poprawi jakość komunikacji miejskiej, zwłaszcza w aspekcie kontaktu bezpośredniego. Ważnym elementem szkoleń będzie nie tylko doskonalenie techniki jazdy, ale także nauka współpracy z pasażerem.

–  Zdajemy sobie sprawę, że w tym zakresie nie zawsze reagujemy właściwie, ale chcemy to zmienić. Dodatkowe zajęcia z trenerami wewnętrznymi z obsługi pasażera. Także tych z niepełnosprawnościami, matek z dziećmi, osób starszych , oni najbardziej potrzebują naszej pomocy – podsumowuje Balawejder.                            

Nowy plan treningowy rozpocznie się 1 lutego.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy