Nowe trasy rowerowe w Trzebnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy Gminy Trzebnica mają obecnie do dyspozycji około 25 km ścieżek rowerowych. W ciągu najbliższych trzech lat ta trasa może dwukrotnie się wydłużyć.

Dotychczasowe ścieżki rowerowe powstały w wyniku projektu realizowanego z gminami powiatu Trzebnickiego. Inwestycja zakłada odtworzenie trasy rowerowej w miejscu dawnej kolei wąskotorowej. Obecnie trasa kończy się w na granicy gminy Trzebnica, w miejscowości Brzykowo.  

W związku z tym rowerzyści, którzy korzystają z naszych ścieżek rowerowych maja tak naprawdę połączenie ze ścieżką rowerową, która istnieje i w Gminie Prusice, i w Gminie Żmigród i przechodzi do Gminy Milicz. W związku z tym podjęliśmy decyzję, żeby te nasze ścieżki rowerowe, które istnieją na terenie Gminy Trzebnica połączyć z innymi ścieżkami rowerowymi w okolicy i sąsiednich gminach – mówi Daniel Buczak, Sekretarz Gminy Trzebnica.

W ostatnim czasie popularność ścieżek rowerowych widocznie wzrasta, stąd też pojawił się pomysł, aby powstało ich jeszcze więcej. List intencyjny w tej sprawie podpisano podczas spotkania stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna, którego głównym celem jest stworzenie Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. List podpisał m.in. burmistrz Trzebnicy – Marek Długozima i Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski. Autostrada rowerowa ma powstać do końca 2023 roku i przebiegać przez najciekawsze turystycznie tereny Dolnego Śląska.  

My w ramach tego projektu chcielibyśmy wykonać ścieżki rowerowe, które połączyłyby naszą infrastrukturę rowerową ze ścieżkami w sąsiednich gminach. W naszym wypadku ta Dolnośląska Autostrada Rowerowa będzie polegała na budowie ścieżki rowerowej  z miejscowości Ujeździec Mały przez Koniowo, Koniówko w kierunku miejscowości Gruszeczka i tam się wepniemy w powstającą obecnie ścieżkę rowerową pomiędzy Książęcą Wsią a Gruszeczką – mówi Daniel Buczak.

Trasy rowerowe przebiegać będą przez malownicze okolice. Nowe ścieżki pozwolą rowerzystom sprawnie poruszać się między miejscowościami i znacznie podniosą bezpieczeństwo cyklistów, którzy nie będą musieli już przejeżdżać przez ruchliwe drogi.

W ramach Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej będziemy chcieli również połączyć ścieżkę rowerową, która w naszym wypadku idzie z Trzebnicy do miejscowości Będkowo. Chcielibyśmy ją przedłużyć do granicy Gminy Trzebnica, to jest między miejscowościami Będkowo a Machnice – mówi Daniel Buczak.

Inicjatywa Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej narodziła się na jednej z sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i została poparta przez burmistrza Trzebnicy. Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom Gminy Trzebnica korzystać ze ścieżek rowerowych na terenie pobliskich samorządów, ale także umożliwi zwiedzanie okolic miasta mieszkańcom sąsiednich terenów.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy