Nowe zasady funkcjonowania PSZOKa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Z początkiem listopada na terenie całego Wrocławia będzie obowiązywać segregacja śmieci. W praktyce oznacza to, że jeśli wrzucimy odpady do niewłaściwego kubła, to będzie groziła nam kara w wysokości 500 zł. A co zrobić ze śmieciami wielkogabarytowymi i elektronicznymi? Można je przywieźć do PSZOKa np. takiego jak ten przy ulicy Janowskiej 51.

PSZOK przy Michalczyka był zawsze czynny w soboty, z uwagi na to, że chcemy żeby mieszkańcy korzystali również z tego PSZOKAa przy Janowskiej w wybrane soboty również i on będzie otwarty – najbliższe wypadają 7 i 21 listopada. Będzie można podjechać przed świętami i oddać niepotrzebne rzeczy – mówi Dorota Witkowska.

W szczególności ekosystem na Janowską zaprasza mieszkańców Wrocławia zachodniego i północnego, uwrażliwia również na możliwe kolejki, które napotkamy pod PSZOKiem na Michalczyka. Wprowadzenie we Wrocławiu strefy czerwonej również zmieniło zasady jego funkcjonowania.

-Wprowadzamy nakaz wpuszczania tylko trzech aut na płytę PSZOKa, zarówno na Kazimierza Michalczyka 9 jak i Janowskiej 51. Nasi pracownicy są oczywiście zabezpieczeni w maseczki, rękawiczki. Lojalnie uprzedzamy, że jeśli ktoś przyjedzie bez maseczki może zostać niewpuszczony na teren PSZOK'a z uwagi na to, że jest to miejsce publiczne i musimy chronić zarówno pracowników jak i odwiedzających mieszkańców – dodaje Dorota Witkowska. 

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych pryzmuje odpady pochodzące z nieruchomości zamieszkałych z Wrocławia, punkt nie przyjmuje odpadów od przedsiębiorców. 

– Pozostałe odpady to tak naprawdę to co możemy mieć w domu, w domowej ilości. Mówimy tutaj o kilku krzesłach, a nie o trzydziestu krzesłach czy też o oponach samochodowych. Często mieszkańcy pytają nas czy można przywieźć opony, my mówimy że tak, a później dopytujemy się ile – a jest ich trzydzieści. Takich ilości nie przyjmujemy, bo przekraczją one ilości wytwarzane przez gospodarstwo domowe. 

Do PSZOK'a można przywozić leki, termometry, meble, baterie, odzież czy sprzęt sportowy. Należy pamiętać, że takich odpadów nie możemy wyrzucać do kubłów ze śmieciami zmieszanymi, czy tym bardziej – pozostawiać je przy nieruchomościach.