Nowe żłobki powstaną na Dolnym Śląsku!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Legnickie Pole i Długołęka - między innymi te gminy z Dolnego Śląska dostały dofinansowanie w ramach programu Maluch +. Cel funduszy to stworzenie jak największej liczby nowych miejsc w żłobkach.

W ramach programu Maluch + na żłobki i kluby dziecięce dla województwa dolnośląskiego zostało przeznaczone ponad 37 milionów złotych. Dofinansowane gminy już mają plany co zrobią z pieniędzmi.

Legnickie Pole i Długołęka z nowymi żłobkami

– Składaliśmy wniosek na utworzenie stu miejsc w żłobku i myślę, że zostaną one utworzone w gminie Legnickie Pole – podkreśla wójt gminy Legnickie Pole Rafał Plezia.

– Jesteśmy młodą gminą, która się rozwija bardzo intensywnie i potrzebujemy zapewnić mieszkańcom zapewnić podstawy: przedszkole, żłobek, szkołę. Postanowiliśmy rok temu, że zbudujemy nowy żłobek i przedszkole, które będzie do końca roku gotowe – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Cel projektu to także zwiększenie dzietności w Polsce. Na terenie Dolnego Śląska mają sukcesywnie powstawać nowe żłobki i kluby malucha dla dzieci do lat trzech, aby mamy po urodzenia dziecka miały wybór i mogły wrócić do pracy.

Nowe miejsca w żłobkach na Dolnym Śląsku

– W sumie w przeciągu lat 2018-2020 na Dolnym Śląsku pojawi się 16 tysięcy nowych miejsc w żłobkach dla maluchów. To jest już znaczący procent w porównaniu z poprzednimi latami, co trzecie dziecko ma już zapewione miejsce w żłobku – podkreśla Jarosław Obremski, wojewoda Dolnośląski.

Finansowanie programu w całej Polsce zostało zwiększone i wynosi obecnie 450 milionów złotych.

– Będziemy mieli w kraju 200 tyś. miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Nowych miejsc w tym roku planujemy, że powstanie ponad 25 tyś. Pomimo tego użłobkowienie w kraju będzie wynosić 22 procent – mówi Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na Dolnym Śląsku około 33 procent dzieci w wieku do lat 3 uczęszcza do żłobków i klubów malucha, ale potrzeby są cały czas duże i dlatego zostały przekazane dodatkowe pieniądze na nowe miejsca dla maluchów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy