Nowe życie Cafe Berg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Cafe Berg to niewielki pawilon tuż Fosie Miejskiej, na skrzyżowaniu dwóch ulic - Podwale i Piotra Skargi. Już wiosną wrocławianie będą mogli spędzać tu swój wolny czas.

Zarząd Zasobu Komunalnego kilka dni temu podpisał umowę najmu Cafe Berg. Nowy najemca zapowiedział, że chce nawiązać do wystroju przedwojennego, ponieważ sam budynek ma ponad sto lat. Zgodnie z umową powstanie tutaj kawiarnia – mówi Tomasz Jankowski z Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Budynek ma bogatą przeszłość historyczną, jest też ciekawym miejscem na turystycznej i architektonicznej mapie Wrocławia. 

Cafe Berg to dawny kiosk mleczny, który funkcjonował tutaj mniej więcej od drugiej dekady XX w. Jest to projekt z 1910 roku autorstwa Maxa Berga, czyli twórcy wrocławskiej Hali Stulecia, ale także innych wrocławskich realizacji – mówi Sebastian Bagiński, przewodnik miejski po Wrocławiu.

Cechy charakterystyczne wszystkich budowli, które projektował Max Berg to przede wszystkim surowość tej architektury. To był modernizm, żelbet. Architekci w tamtych czasach chcieli pokazać piękno tych materiałów – mówi Tatiana Granowska, przewodniczka miejska po Wrocławiu. 

To był obiekt, który powstał na fali popularności tak zwanych milch hausen, które powstawały w różnych niemieckich miastach i uzdrowiskach niemieckich. One były bardzo często lokalizowane w pobliżu tras spacerowych, parków, promenad, ponieważ wierzono, że spożywanie świeżych produktów mlecznych w połączeniu ze spacerami ma właściwości kuracyjne – mówi Sebastian Bagiński

Otwarcie Cafe Berg przez nowego najemcę odbędzie się prawdopodobnie wiosną 2021 roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy