Nowo wybudowana świetlica w Ślęzie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W gminie Kobierzyce, w Ślęzie została oficjalnie otwarta i zaprezentowana nowoczesna świetlica. Stanie się ona miejscem spotkań i rekreacji dla mieszkańców.

Wcześniej tutaj były tylko boiska trawiaste. Pomysł wybudowania świetlicy zrodził się już tutaj siedem lat temu, na radzie sołeckiej, ja też bardzo pragnąłem tego, żeby taki obiekt powstał tutaj. Miejscowość dynamicznie się rozwija. Kiedyś mieszkało tutaj 250 osób, teraz mamy już 1200 mieszkańców w naszej miejscowości, a więc jak najbardziej taki obiekt, jest tutaj potrzebny – mówi Wiesław Muraczewski, sołtys wsi Ślęza.

Świetlica ma 180m2. W środku są różnego rodzaju pomieszczenia i sale, w tym sala klubowa oraz pomieszczenia dla sportowców. Dodatkowo mieści się tam świetlica środowiskowa w której dzieci będą się uczyć i bawić.

– Obiekt jest przygotowany do takich warunków, jakie powinny być na dzień dzisiejszy dla mieszkańców. Z tego bardzo się cieszę, że powstała ta inwestycja. Długo to trwało, bo siedem lat praktycznie trwało projektowanie i budowa tego obiektu, bo były jakieś przeszkody techniczne, które nie pozwalały na to, żeby to wszystko tak bardzo sprawnie poszło, ale jest ten rezultat – dodaje Wiesław Muraczewski.

Piękna świetlica, obok tego kompleks sportowy. Będzie żyło jednym swoim życiem i sportem, rekreacją i kulturą. Także ten obiekt będzie wykorzystywany pod różne funkcję. Będzie służył nie tylko Ślęzie, ale również całej tej aglomeracji północnej, a więc również Wysokiej i całej gminie – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

To był teren rzeczywiście duży i niezagospodarowany. Przez lata rozmawialiśmy z sołtysem wewnątrz gminy na temat tego, co by tutaj można było zorganizować i faktycznie ta świetlica z tym takim obiektem sportowym nasunęła się jako ten właściwy pomysł. Myślę, że jest takim ważnym obiektem w takich miejscowościach, gdzie ludzie mieszkają w takiej ilości. W północnej części gminy mamy około 10 tys. mieszkańców, wobec tego takie obiekty są absolutnie potrzebne – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Nowo wybudowany obiekt sportowy w Ślęzie przy ul. Głównej 23A będzie służył młodszym i starszym mieszkańcom. Już od września planowane są tutaj różnego rodzaju zajęcia zarówno sportowe, jak i kulturalne.

–  Od września uruchamiamy tutaj zajęcia z pilatesu, aerobiku, karate, jogi oraz będą również tutaj zajęcia komercyjne, odpłatne tańca i MMA też do nas się uśmiechnęło. Także będzie szeroka oferta. Będzie również świetlica profilaktyki środowiskowej, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje warsztaty kulturalne, ta świetlica będzie organizowana przez nasz Kobierzycki Ośrodek Kultury. Także każdy z mieszkańców północy gminy znajdzie coś dla siebie – mówi Maja Rytelewska, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wszelkie informacje na temat zajęć i funkcjonowania ośrodka znajdują się na stronie www.sport-kobierzyce.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy